a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
İlimizde 1 Mayıs Coşkusu

1 Mayıs İşçi ve Emekçilerin Birlik, Mücadele, Dayanışma Günü, Koronavirüs salgını nedeniyle temsili düzeyde Seyit Rıza Meydanı’nda kutlanırken sendikaların çağrısıyla da akşam saat 21.00’de anons aracımızdan çalınan marşlar eşliğinde, mahallelerimizde halkımızla birlikte coşkulu bir şekilde kutlandı.


Emek ve demokrasi güçleriyle birlikte Seyit Rıza Meydanı’nda yapılan mitinge Belediye Başkanımız Fatih Maçoğlu, Belediye Başkan Yardımcılarımız Canan Ay Doğan, Ümüt Kaya ile siyasi parti ve kurum temsilcileri katıldı.


Belediye hizmet binamızdan koronavirüs sebebiyle sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde işçi ve emekçilerle beraber Seyit Rıza Meydanı’na meydana yürüyüş gerçekleştirildi.


Sendikaların, siyasi partilerin ve çok sayıda sivil toplum örgütünün katılım gösterdiği etkinlikte emek ve barış talepleri dile getirildi.


 Dersim Emek ve Demokrasi Platformu adına ortak basın metnini okuyan KESK Dönem Sözcüsü Hüseyin Kasun, “Bizler bu ülkenin işçileri, emekçileri, kamu emekçileri, mühendisleri, mimarları, hekimleri, aydınları, akademisyenleri, sanatçıları, gençleri, kadınları, köylüleri, emeklileri… Bizler bu dünyanın tüm değerlerini ve güzelliklerini, alın terimizle, aklımızla, bilgimizle, kısacası emeğimizle üretenler. 2020 yılının 1 Mayısında her yıl olduğu gibi umutlarımızla, bilincimizle ve dayanışmamızla bir aradayız” ifadelerini kullandı.

 

Etkinlikte sık sık ‘Yaşasın 1 Mayıs’ sloganları atıldı.