a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Belediyemizden Kolektif Parke Taşı Döşeme Çalışması

Belediyemiz çalışmalarını halka yaymak, her bir bireyin belediye çalışmalarının bir öznesi olması adına ve fiili anlamda sokağa yansıyacak olan pratik faaliyetleri büyütmek ve bunları kazanımlara dönüştürmek için Demiroluk yolu kaldırımlarının parke taşı döşeme çalışması kolektif bir şekilde yaptı.
Belediyemizin çağrısıyla halkın destek sunduğu parke taşı döşeme çalışmasına Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, Belediye Başkan Yardımcılarımız Canan Ay Doğan ve Ümüt Kaya da katılım gösterdi.
Öncelikle yolun ilk kısmında yol yapısı ve asfalt kaplamanın bozulmaması ve genel olarak yolun zarar görmemesi için, önümüzdeki yıl planlanan doğalgaz hatlarının döşenmesi bu yıla alınarak yol boyunca doğalgaz hatlarının döşenmesi sağlanarak asfalt öncesi yağmur suyu geçişleri için ve dere kenarında yeşil alan olarak düzenlenecek kısımlara sulama suyu hatları çekildi. Bu çalışmaların yanında yaklaşık 570 metre uzunluğunda 9 metre genişliğinde asfalt serimi tamamlandı.
Bugün yapılan parke taşı çalışmasına değinen başkan Maçoğlu, bütçe ve imkanların olmamasının halka hizmeti engelleyemeyeceğini vurgulayarak, “Özellikle muhalif belediyelerin bütçe sıkıntısı olduğunu biliyorsunuz. Biz de bu bilinçle kolektif bir çalışmayı ön plana çıkarmak istiyoruz. Halkımız, dostlarımızdan oluşan 100 kişilik ekip uzun yıllardır sıkıntılı olan Demiroluk virajının parke işini yapıyoruz. Esas olan şudur; paramız bütçemiz olmasa da ihaleler yapamasak da biz halkımıza, emekçilerimize güveniyoruz. Zaman zaman böyle çalışmalar yapacağız. Bütçeleri beklersek bir iş yapamayacağız” dedi.

 

Önümüzdeki günlerde parke taşı döşeme çalışması kolektif şekilde devam edecek.