a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
VALİ/BELEDİYE BAŞKAN V. OSMAN KAYMAK KARNE DAĞITTI


Vali/Belediye Başkan Vekili Osman KAYMAK, okulların kapanmasıyla birlikte yarıyıl tatiline giren öğrencilere karnelerini dağıttı.


Okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle Tunceli Merkez Munzur Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Karne dağıtım törenine Vali/Belediye Başkan Vekili   Osman KAYMAK, Vali Yardımcısı Selami KAYA, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa ASLANOĞLU katıldı.


Öğrencilerle sohbet ederek tavsiyelerde bulunan ve yarıyıl tatillerini güzel bir şekilde geçirmelerini temenni eden Vali/Belediye Başkan Vekili, Osman KAYMAK yaptığı açıklamada, "Bu tatilde öğretmenlerimizin dediği gibi kitap okumayı bırakmıyoruz. Fazla televizyon izlemiyoruz, az izliyoruz. Göz sağlığımızı korumak için bilgisayar başında çok vakit geçirmiyoruz. Belirlenen sürelerde bilgisayar kullanıyoruz. Bol bol kitap okuyarak inşallah ikinci döneme dinlenmiş olarak başlayacağız.” dedi.


Tunceli'nin eğitimdeki başarısına da değinen Vali/Belediye Başkan Vekili  Osman KAYMAK, şunları söyledi:


"Tunceli eğitimiyle Türkiye'de tanınmış bir İl. Özellikle TEOG sınavlarında birinciyiz. İnşallah sizlerden de aynı başarıyı bekliyoruz. Bu başarı grafiğinin düşmemesi  lazım.  Tabi biz bu başarı grafiğinde özellikle annelerimiz, babalarımız, öğretmenlerimizin bizlere çok katkısı var ve onlara çok teşekkür ediyoruz. Biz de ilimizin Valisi, Milli Eğitim Müdürü olarak her zaman sizlerin daha iyi eğitim görmeniz ve daha rahat ortamlarda çalışmanız için gayret gösteriyoruz."