a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Belediyemizden ‘Yerel Hayvan Gönüllüsü’ Sertifikası

Belediyemiz ilimizde faaliyet yürütmeye başlayan Der-Hayko Derneği üyeleri ile gönüllülere  ‘Yerel Hayvan Gönüllüsü’ sertifikası verdi.

Belediyemiz bünyesinde çalışan veteriner hekimlerimiz ve Tunceli Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ilimizde faaliyet yürütmeye başlayan Der-Hayko Dernek üyeleri ile gönüllülere eğitim verdi. Eğitim sonunda Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu eğitime katılan Der-Hayko Derneği üyeleri ile gönüllülere ‘Yerel Hayvan Gönüllüsü’ sertifikası verdi.

 

Başkan Maçoğlu, kentimizdeki hayvan popülasyonunu kontrol altına almak, yaşam koşullarını iyileştirmek, suya mamaya ulaşımlarını kolaylaştırmak için birlikte çalışmanın önemini vurgulayarak,“Barınağımız sokakta yaşayan dostlarımızla ilgili kısırlaştırma, onların beslenmesi gibi birçok faaliyet yürütüyor. Fakat dostlarımız için bu iş birliğini sağlamak ve herhangi bir durumda direkt iş birliği içerisinde bulunmak önemli” ifadelerini kullanarak Der-Hayko Derneği ve gönüllülere çalışmalarında başarılar diledi.