a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
SOĞUKLARDA ONLARI UNUTMAYIN YİYECEK VE SU VERİN
Sokak hayvanlarının aç kalmaması ve dondurucu soğuktan olumsuz etkilenmemeleri için vatandaşların da yardımını isteyen Vali/Belediye Başkan Vekili Osman KAYMAK yaptığı açıklamada, “İlimizde etkisini sürdüren soğuk hava şartlarında, yaşamları zorlaşan sokak hayvanlarının alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmak mümkün, başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın kışın bu soğuk günlerinde aç ve susuz kalmamaları için tüm vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor.


Alınacak küçük önlemler ile sokak hayvanlarına destek olabiliriz. Arabanızı çalıştırmadan önce tekerlekte ya da motor kısmında  bir kedi olup olmadığını mutlaka kontrol etmek, içine girebilecekleri minik bir baraka ya da soğuktan koruyacak karton sığınaklar yapmak, yemek artıklarını kuytu köşelere bir kap suyla bırakmak sevimli dostlarımızın hayatını kurtarıyor. Kuşlar için de zorlaşan hava şartlarında dallara geçirilecek ekmek parçaları hayat kurtarıcı oluyor. Kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanacak olan kuş, kedi ve köpeklere yardım elinizi uzatın” dedi.


Vali/Belediye Başkan Vekili Osman KAYMAK, kışın soğuk günlerinde sokakta kalan hayvanlar için tedbir aldıklarını da belirterek, "Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvanları kışın bu soğuk günlerinde aç ve susuz bırakmamak için elimizden geleni yapıyoruz ve hayvan severleri uyararak hayvanların soğuktan korunmalarını sağlıyoruz " diye konuştu.