a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR.

Belediyemize bağlı ekipler yoğun kar yağışının ardından ana arter ve bağlantı yollarında kar temizleme, küreme ve tuzlama çalışmalarını yürütürken yaya ekiplerde  kent merkezindeki  kaldırımlarda kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Karla mücadele ekiplerimiz Vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için  cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışması yapıyor. Buzlanmaya karşı ana caddelerden    başlanarak  ara sokaklar dahil, tuzlama çalışmaları sürdürülüyor. İlimizde etkili olan kar yağışının ardından Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları güzergahtaki kaldırım  ve yollar temizlendi. Vali Yrd./Belediye Başkan Yrd.V. Hasan ÇİÇEK karla mücadele ve temizleme çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplere kolaylıklar diledi.


Şehrimizin değişik noktalarında karla mücadele kapsamında çalışmalarımız aralıksız sürdürülmekte olup,  özellikle ana arterlerin açık tutulması ve buzlanma riskine karşı tuzlama çalışmaları 24 saat vardiya sistemi ile yürütülmektedir.


Vatandaşlarımızın kışı rahat ve sorunsuz geçirmeleri için, hava durumu 24 saat süreyle takip edilerek gerekli hazırlıklar ve müdahale tedbirleri alınmaya devam edilmektedir.