a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
'Başkan Maçoğlu, 2.Dersim Tanıtım Günlerinde'Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, İstanbul’un Maltepe ilçesinde düzenlenen 2. Dersim Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Başkan Maçoğlu, “Dersimlileri ve Dersim dostlarını bir araya getirmenin çok değerli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.


Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, İstanbul’un Maltepe ilçesinde düzenlenen 2. Dersim Tanıtım Günleri’ne katıldı. 04 Aralık tarihine kadar sürecek olan Tanıtım Günlerinin açılış konuşmasını yapan Başkan Maçoğlu, “Dersim’in 1 Milyon nüfusunun yüzde 92’si doğduğu şehrin dışında dünyanın çeşitli ülkelerinde, Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşıyor. Önümüzdeki süreçte Dersim dernekleri, STK temsilcileri, siyasi partiler, belediyeler bir araya gelip büyükşehirlerde Dersimlileri ve Dersim dostlarını bir araya getirerek, köprüyü kurarak toprağa olan özlemi ortadan kaldırmış olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yapılan çalışmanın değerli olduğunu belirten Başkan Maçoğlu, “Dersim’e sahip çıkmanın yolu; onun kültürüne, inancına, edebiyatına, doğasına sahip çıkmakla olur. Dağının en tepesine, suyuna, mezarlarına sahip çıkılmadığı sürece toprakları elimizden alırlar. Çalışmaların bir parçası olarak mücadele edeceğimizin sözünü veriyoruz” dedi.