a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Genel-İş Sendikası ile Toplu Sözleşme (2023-2024)

 

     Belediyemiz ve Disk’e bağlı Genel-İş Sendikası yetkilileri Belediye Meclis salonumuzda bir araya gelerek toplu sözleşme imzaladı.


Toplu sözleşmeye Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, Belediye Başkan Yardımcılarımız Canan Ay, Ümüt Kaya, DİSK-Genel İş Sendikası Yönetim Kurulu üyeleri ile DİSK Genel İş Şube Başkanı Çetin Yolluk katıldı.


Sözleşme 01.03.2023 tarihinden 28.02.2024 tarihleri arasında norm kadro işçi ve emekçilerinin almış oldukları günlük yevmiye ve sosyal haklarına 01.03.2023 tarihinden geçerli olmak üzere % 85 zam yapıldı. Bu haklara ek olarak 6 TL yol ücreti yardımı yapıldı.


Başkan Maçoğlu ayrıca taşeron-şirket işçilerinin Haziran ayında yapılacak toplu sözleşmelerinin ardından Ağustos ayı itibariyle işçi-emekçilerin çalışma saatinin 7 saate düşürüleceği bilgisini paylaştı.


Başkan Maçoğlu, “Bileşenlerimiz ile yaklaşık iki yıldır üzerine konuştuğumuz çalışma saatlerinin düşürülmesine dönük çalışmamız da neticelendi. Şirket çalışanlarımızla Haziran ayında yapılacak sözleşmenin ardından Ağustos ayı itibariyle çalışma saatleri 7 saate düşürülecek. Bu karar işçilerin-emekçilerin hakkıdır” dedi.