a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
'Yerelde Ekolojik Krizle Mücadele Atölyesi'

'Yerelde Ekolojik Krizle Mücadele Atölyesi' belediyemizin ev sahipliğinde başlıyor.


Yerelde Ekolojik Kriz ile Mücadele ana başlığında farklı temalarda oturumların düzenleneceği atölye  açılışımız Şaroğlu Otelde gerçekleşti.


Açılışta sunumu Dr. Dilek Kızıldağ Soileau gerçekleştirirken Belediye Başkanımız Fatih  Mehmet Maçoğlu ve  I4D temsilcisi Doğan Çelik konuşma yaptı.


Projeyi kabul eden Hollanda Büyükelçiliğine teşekkür eden Başkan Maçoğlu, “Projemizin programına göre iklim krizi, biyoçeşitlilik, toplumsal cinsiyet ve dayanışmayı güçlendirme başlıklarında 4 atölye gerçekleştirilecek. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz projenin yarın iklim krizi başlıklı atölyesini yapacağız. Öyle ki dünyanın kaynakları tükenmek üzere. Özel mülkiyet sistemine dayanan ve sermayenin kâr amacı dışında hiçbir konuyu önemsemeyen kapitalizm, bu sorunun esas kaynağıdır. Her şeyi tüketmemizi söyleyen kapitalizm bugün canlılığı tüketmek üzere. Çeşitli türlerin nesli tükeniyor. Su kıtlığı gittikçe artıyor. Tüm bunlarla birlikte doğal olan olmayan afetlerde mücadele ediyoruz. Yarın tam da bunu yaşadığımız ekolojik krizi ve afetleri tartışmaya açıyor. Yarın yapılacak atölye tartışmalarının sonucunda biz yerel yönetim olarak önümüze hedefler koyacağız" dedi.