a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Belediyemize Arama Kurtarma Aracı Hibe Edildi

Belediyemize bedelsiz ve şartsız olarak arama kurtarma aracı hibe edildi.

 

Merkez üssü Pazarcık olan 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından iş insanı Hasan Yıldız, Yüksel Eldek, Doğan Gündüz, Vedat Yıldırım, Özlem Er belediyemize bedelsiz ve şartsız olarak arama kurtarma aracı hibe etti.

 

Devir teslim törenine Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, Belediye Başkan Yardımcımız Ümit Kaya, Belediye İtfaiye Arama Kurtarma Ekibimiz katıldı.

 


Devir teslim sırasında Belediye Hizmet Binamız önünde konuya dair basına açıklamada bulunan Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, “Uzun süreden beridir deprem durumuyla birlikte bütün belediyeler, yerel yönetimler, il özel idare, AFAD vb. bütün kurumlar artık temel ihtiyaçlarını karşılama ve eksiklerini tamamlama gibi çalışma içerisine girdi bizlerde Pazarcık merkezli depremden sonra belediyemizde eksik olan araç ve gereçlerle ilgili bir çalışma içerisine girdik. Bu çalışma sonrasında Hasan Bey ve birkaç arkadaşımız bizimle diyaloğa geçti. Süreç içerisinde arama-kurtarma, deprem ile ilgili dayanışma çalışmalarını başlattılar. Bize hem tam teşekküllü arama kurtarma aracı hem de içerisindeki bütün arama kurtarma malzemelerini karşılayacak bir çalışma yürüttük. Biz de bu süreç içerisinde toplantı yapık. Sonrasında 3-4 arkadaşımızın ama esasında Hasan beyin büyük çabasıyla bugün belediyemize bir hibe araç getirildi. Belediyemiz adına bize omuz veren, destekleyen dostlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerin kullandı.