a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
YENİ KONTEYNERLER GELMEYE DEVAM EDİYOR

Tunceli Belediyesi  “Daha temiz bir Tunceli ” sloganı ile İlimizdeki  çöp toplama konteynerlerinin tamamı yenilemeye devam ediyor.


Belediyemiz İlimizdeki caddelerin ve sokakların daha temiz tutulması için çöp konteynerlerinin tamamını yeniliyor. Geçtiğimiz günlerde Kardeş Belediyemiz olan Ümraniye Belediyesi tarafından Belediyemize hibe olarak gönderilen 125 adet yeni çöp konteynerlerine 770 litrelik 110 adet yeni çöp konteyneri daha eklendi.


Kısa zamanda caddelerde, sokaklarda,  mahallelerde ve okul bahçelerinde değişmeyen eski metal konteynerlerin tamamı kaldırılarak onların yerine Kardeş Belediyemiz Ümraniye Belediyesinden  hibe olarak alınan yeni 235 çöp  konteynerleri yerleştirilecek.


DAHA TEMİZ BİR TUNCELİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”


Yapılan çalışma ile ilgili konuşan Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Sayın  Osman KAYMAK, daha temiz bir Tunceli  için çalışmalarını aralıksız olarak devam ettirdiklerini ifade ederek “Göreve geldiğimizde İlimizdeki  çöp konteyneri sıkıntısı vardı. Bu sıkıntıyı görerek hemen proje çalışmalarına başlayarak Kardeş Belediyemiz Ümraniye Belediyesine proje sunduk.  Sağolsunlar  ilk etapta 125 adet ve şimdide 770 litrelik olmak üzere 110  adet  toplamda 235 adet yeni çöp  konteyner hibe aldık. Geçtiğimiz günlerde yine Kardeş Ümraniye Belediyemizden hibe olarak gelen 125 adet konteynerler gerekli görülen yerlere konuldu. Yeni gelen konteynerlerde belirlediğimiz yerlere en kısa sürede konulacak. İlimizin her yerinde mahalle, cadde ve sokaklarında yeni alınan bu çöp konteynerleri ile çöpler toplanacak. Sağlığı tehdit eden ve görünüşü hoş olmayan,  çöp kovaları kaldırılarak, ilimiz daha temiz ve daha düzenli bir çevreye sahip olacaktır. Tunceli’nin bütün cadde ve sokaklarını evimizi temizlediğimiz gibi temizlemeye çalışıyoruz. Bir yandan yenilediğimiz temizlik araçlarımızla, bir yandan çevreye ve insan sağlığına zararlı olmayan, görüntü kirliliği oluşturmayan yeni çöp konteynerlerimizle Tunceli’nin her noktasını temiz tutuyoruz. Belediyemize  ve ilimize gösterdikleri destekten dolayı Kardeş Ümraniye Belediyesine ve Belediye Başkanı Hasan CAN’ a teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.