a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
YAŞLILARIMIZ ARTIK YALNIZ DEĞİL

Belediyemiz tarafından başlatılan “Vefa Projesi” kapsamında ihtiyaç sahibi yaşlılarımıza evde temizlik, kuru gıda ve sıcak yemek hizmeti sunulmaya başlandı. Yaşlılara yönelik yürütülen evde temizlik, sıcak yemek ve kuru gıda hizmetinden yaşlı, kimsesi olmayan, ihtiyaç sahibi ve bakıma muhtaç yaşlılarımız faydalanabiliyor.


Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve mahalle muhtarları tarafından tespit edilen bakıma muhtaç yaşlıları ziyaret eden ekipler; sorun, ihtiyaç ve taleplerini dinliyorlar. Proje kapsamında, ihtiyacı olan kimsesiz yaşlıların ihtiyaçlarını gidermek, onların sevinç ve üzüntülerine ortak olmak üzere başlatılan çalışmalarla, onların her zaman yanlarında olduklarını hissettiren Belediyemiz ekipleri, ihtiyaç sahibi yaşlılarımızın ev temizliklerini yaparak  sıcak  yemek ve kuru gıda ihtiyaçlarını karşılıyor.  


Bu kapsamda bakıma muhtaç yaşlılarımıza evlerinde ziyaret eden Vali/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Osman KAYMAK yaşlılarımız ile sohbet ederek yaşlı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için ilgililere talimat verdi. İmkânlar dâhilinde vatandaşlarının her türlü ihtiyacını karşılama ve hizmet etme gayreti içinde olduğunu belirten Vali/Belediye Başkan Vekili Osman KAYMAK; “Yaşlılar dün ile bugün arasında köprü vazifesi gören en değerli varlıklarımızdır. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak bizlerin öncelikli ve insani görevleri arasındadır. Yaşlılık, geçmişin muhasebesinin yapıldığı, tecrübe ve birikimlerin yeni kuşaklara aktarıldığı, anılarla yaşanılan bereketli bir dönemdir. Unutmayın ki, bir gün herkes yaşlanacaktır. Toplumumuzu bugünlere ulaştıran yaşlılarımızın kültürümüze ve yeni nesillere katkılarının bilincinde olarak, tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyoruz artık yaşlılarımız yalnız değil. Sosyal belediyecilik kapmasında tüm yaşlılarımızın yanında olmayı ve ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz .” şeklinde konuştu