a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
BELEDİYEMİZDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE YARDIM

Belediyemiz İlimizde spor, doğa ve dağcılık sporları gibi adlarla faaliyet yürütmekte olan amatör spor kulüplerine toplam 100 Bin Türk Lirası nakdi  ve ayni yardımda bulundu.


Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Osman KAYMAK, “Tunceli Belediyesi olarak temel görevlerimizden bir tanesi de şehrimizin spor alanında gelişmesine katkı sağlamaktır. Alt yapı imkânlarını oluşturabilecek kaynaklarımız ölçüsünde amatör kulüplerimize yardımcı olabilmek görev ve sorumluluklarımızdandır. Göreve geldiğimizden bugüne kadar Tuncelimizde özellikle amatör spor kulüplerimize yardımcı olmaya çalıştık ve her zaman da imkânlar çerçevesinde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda ilimizde bulunan amatör spor kulüplerine belediye olarak toplam 100 bin TL nakdi  ve ayni yardımda bulunduk.” Dedi.


Vali/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Osman KAYMAK ayrıca, genç sporculara tavsiyelerde bulunarak eğitim hayatlarını ve aile hayatlarını aksatmadan sporu severek ve gönülden yaptıkları sürece başarılı olabileceklerini ifade etti. Yerel yönetim olarak her zaman sizlerin yanındayız diyen Vali/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Osman KAYMAK, tüm sporcuları  tebrik ederek başarılar diledi