a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
BELEDİYEMİZDEN 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ

Tunceli Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlediği çocuk şenliği etkinlikleri büyük ilgi gördü


Belediyemiz tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle. 18-23 Nisan 2017 tarihler arasında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İlk olarak Tunceli Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans salonunda çocuklarımıza özel “Bremen Mızıkacıları” konulu tiyatro oyunu sergilendi. Daha sonra belediye yeraltı çarşısı üzerinde düzenlenen ve 3 gün boyunca devam eden etkinliklerde, çocuklar için dev oyun parkurları kuruldu. Palyaçolar tarafından çocuklara balonlar dağıtıldı. Ayrıca çocuklara ücretsiz kitaplar hediye edilerek patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edildi. Palyaçolar eşliğinde gönüllerince eğlenen çocuklarımız keyifli dakikalar yaşadılar. Etkinlikler 23 Nisan Pazar günü 09.00 ile 19.00 saatleri arasında Atatürk Mahallesinde  Valiliğin karşısındaki büyük parkta çocuklarımıza animasyon film gösterimi eşliğinde kek ve Meyvesuyu ikramı ile  son bulacak.


Vali /Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Osman KAYMAK, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla belediye olarak çocuklarımıza böyle bir etkinlik düzenlemiş olduk. Daha önce ilimizde tiyatro gibi etkinliklerin bulunmaması nedeniyle öğrencilerimiz ilk kez bir tiyatro gösterisi izlediler. Ve çok mutlu oldular.  Çocuklarımızın bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını böyle değişik etkinliklerle eğlenerek yaşamaları bizleri de mutlu ediyor. Bu tür ekinliklerimiz devam edecektir. Amacımız bellidir; hizmet, huzur, mutluluk ve sevgi içerisinde yaşamdır” dedi.