a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
HASTANE BAĞLANTI YOLU ÇALIŞMALARI TAM GAZ…

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü tarafından havaların ısınmasıyla birlikte başlatılan Cumhuriyet Mahallesi ile Hastane arası bağlantı yolu çalışması ile Cumhuriyet Mahallesinden Hastane bölgesine yeni yol açılıyor.


Tunceli Belediyesi, vatandaşların rahat ve kaliteli hizmet almasını sağlamak, kente yeni ve modern bir çehre kazandırmak için yol çalışmalarını sürdürüyor. Belediyemiz ekiplerince, tahrip olan yolların onarımının yanı sıra yeni yol açma ve genişletme çalışmalarını da aralıksız sürdürülüyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Mahallesi ile hastane arası bağlantı yolu çalışmaları tam gaz devam ediyor. Çalışmaların bu yıl içinde sonlandırılıp,  vatandaşlarımızın hizmetine açılması planlanan bağlantı yolu 15-20 metre genişliğinde, yaklaşık 2 km uzunluğunda ve  asfalt olacak.


İlimizde yerleşim alanlarının büyümesiyle orantılı yeni yolların hızla açıldığını kaydeden Vali/Tunceli Belediye Başkan V. Osman KAYMAK; “Ana ve ara yollarımızdaki tahribatları onarmanın yanı sıra birçok mahallemizdeki yolları yenilerken, yerleşim alanlarındaki yeni yolları açmak için çalışmalarımızı tüm hızıyla yaz kış sürdürüyoruz. Ekiplerimizin yaptığı çalışmalarla yolu olmayan bölgelerimize yeni yollar kazandırarak konutlaşmanın da önünü açıyoruz. Ulaşım sorununu çözmekle birlikte, gelişimin yeni alanlara doğru kaymasına da katkı sağlıyoruz” dedi.