a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
ANNELER GÜNÜNDE ŞEHİT ANNELERİNE ANLAMLI ZİYARET

Her yıl mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan “Anneler Günü” münasebetiyle Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Hasan ÇİÇEK,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erdal KUŞ ve beraberindekiler Şehit Annelerini evlerinde ziyaret ederek anneler gününü kutladı ve şehit annelerine çeşitli hediyeler takdim ettiler.


Vali Yrd./Belediye Başkan Yrd. V. Hasan ÇİÇEK ”Şehit anneleri ve aileleri  bizler için önemli bir yere sahip. Amacımız anneler gününde onları yalnız bırakmamak, sorunlarını dinlemek, yanlarında olmak. Bu kapsamda, anneler gününde şehit ailelerimizin evlerine konuk olduk” dedi. Anneler gününde şehit ailelerinin yanında olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, şehit annesi ve ailelerinin  başlarının tacı olduğunu ifade eden Vali Yrd./Belediye Başkan Yrd.V. Hasan ÇİÇEK sözlerine şu şekilde devam etti.


‘’Güçlü toplumlar annelerimizin ellerinde şekillenir ve omuzlarında yükselirler. Biz her birey olarak annelerimizi yılın 365 günü başımıza taç, gönlümüze rehber kabul ederiz. Anneler Günü’nü, bu duygularımızı ifade etmenin bir simgesi olarak kabul ediyoruz. Bu açıdan anneler gününde, vatanımızın korunmasını canını feda eden şehitlerimizin annelerini yalnız bırakmak istemedik. Onların sorunlarını çözmek ve yanlarında olmak bizim için en önemli görevler arasında yer alıyor. Anneler günü münasebetiyle şehit annelerimizin ve tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.’’ dedi.