a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
VALİ/BLD.BŞK.V.OSMAN KAYMAK PERSONELLE VEDALAŞTI

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Valiler Kararnamesiyle Samsun Valiliği ’ ne atanan  Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Osman KAYMAK belediye çalışanlarıyla vedalaştı. Vedalaşma programına Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı V. Hasan ÇİÇEK, Belediye Başkan Yardımcısı V. Muzaffer ARSLAN birim müdürleri ve belediye personeli katıldı.


Belediye binası içerisinde belediye bünyesinde çalışan personelle bir araya gelen Vali Belediye Başkan Vekilimiz Osman KAYMAK  yaptığı konuşmada, “ Yaklaşık 3 yıldır Tunceli Valisi olarak görev yapıyorum, burada Tunceli coğrafyasını, Tunceli halkını ve alevi kültürünü tanıdık. Burada Alevilerin ne kadar muhterem insan olduklarını, dürüst insan olduklarını, insan sevgisiyle dolu olduklarını gördüm. Bu halkı tanımaktan çok mutluyum. Maalesef dışarda Tunceli halkımız çok farklı anlatılıyor. Gittiğim her yerde burayı anlatacağım. Aleviler gerçekten memleketin çok önemli bir parçası ve ortak paydası bizi ayırmak isteyenlere kesinlikle inanmayın hepinize çok teşekkür ediyorum”   dedi.


Alevilik konusunda yapılan çalışmalara da  değinen Vali Belediye Başkan Vekilimiz Osman KAYMAK konuşmasının ardından şeref defterini imzalayarak Belediye personelleriyle tek tek vedalaşıp hatıra fotoğrafı çektirdi.