a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
VALİ/BLD.BŞK.V. OSMAN KAYMAK ONURUNA VEDA YEMEĞİ

13.06.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Samsun Valiliği görevine atanan Vali/Belediye Başkan Vekilimiz Osman KAYMAK, onuruna verilen veda yemeği ile Tunceli’lilere veda etti.


Şaroğlu Otelde yoğun katılımla gerçekleşen veda yemeği sonrasında, Vali/Belediye Başkan Vekilimiz Osman KAKMAK yaptığı konuşmada “10 Haziran 2014 günü başlayan Tunceli Valiliği görevimi, Samsun Valisi olarak atanmam nedeniyle tamamlanmış bulunmaktayım. Görev yaptığım bu (3) yıllık süre zarfında insan haklarına dayalı demokratik ve hoşgörüye bağlı bir hizmet anlayışını benimsedim. Hayat felsefesi olarak yaratılanı yaratandan ötürü sevmeyi düstur edinip, herkese kucak açan sorunları çözmeye çalışan bir anlayışla hizmet etmeye gayret ettim. Devletin temsilcisi olarak tüm kamu hizmetlerinin herkese etkin bir şekilde ulaşması öncelikli hedefim oldu.

 

Bu süreçte Tunceli coğrafyası, kültürü ve Alevilik hakkında birçok tecrübe edindim. Bu güzel yurt köşesini gittiğim her yerde anlatmaya çalıştım ve anlatmaya da devam edeceğim.

 

Tunceli halkını terör örgütlerinin baskısından kurtarmak için terörle kararlı ve istikrarlı bir mücadele sürdürmeye çalıştık. Bu kararlı ve istikrarlı mücadele burada ve ülkemizde devam edecektir. Bu vesileyle terörle mücadelemiz esnasında vatan için canını feda eden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim. Her zaman şunu söyledim; “Tunceli’miz terörden kurtulursa sosyal ve ekonomik alandaki potansiyelini kullanarak büyük gelişmelere imza atacaktır.

 

Yine görev yaptığımız süreçte Alevi kültürünün yaşaması ve yaşatılması için çalışmalar yaptık. İnanç yerleri ve ibadethanelerin ulaşımı ve rehabilitasyonu için hükümetimizden önemli miktarda kaynak temin ettik ve Alevilikle ilgili sorunların ve yapılması gereken çalışmaların üst makamlara iletilmesi için bir köprü vazifesi görmeye çalıştım.

          

Tunceli Valisi olarak görev yaptığım dönem boyunca desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sayın Başbakanımız ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Yine bu süreçte Adli yargımızın kıymetli temsilcilerine, Emniyet ve Askeri kurumların kıymetli temsilcilerine, Munzur Üniversitesi Rektörlüğüne, Siyasi Parti mensuplarına, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Basın Temsilcilerine ve tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 

Tunceli’den ayrılırken burada gördüğüm ve tanıdığım güzel insanları unutamayacağımı ifade ederken, mesai arkadaşlarıma ve tüm Tuncelililere arz-ı veda ediyorum “ dedi.

 

Yemeğe, Jandarma Bölge Komutan Tümg. Salih KARATAŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İŞLEK, Vali Yardımcıları Hasan ÇİÇEK ve eşi Songül ÇİÇEK, Selami KAYA ve eşi Merve KAYA, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, valilik çalışanları ile diğer davetliler katıldı