a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu Tunceli`de
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Vali/Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel`i makamında ziyaret etti.
 
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu`ya, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz ve diğer Bakanlık yetkilileri eşlik ettiler.
 
İlimize gelen İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve beraberindekileri Vali/Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel karşıladı. Polis merasim mangasını selamlayan Bakan Soylu daha sonra Valilik şeref defterini imzaladı.
 
Valilik Makamına geçen İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Valilik toplantı salonunda askeri ve emniyet yetkilileri ile toplantı yaptı.
 
Valilik ziyaretinin ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler Tunceli Merkez Cumhuriyet Mahallesinde bulunan şehit ailesini ziyaret etti. Yolda karşılaştığı çocuklara oyuncak hediye etti.
 
Bakan Soylu Esnafı Ziyaret Etti
 
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu Tunceli`de esnaf ziyaretinde bulundu. Vali/Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel ile birlikte Merkez Cumhuriyet Caddesi`deki esnafı ziyaret eden İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, esnafla çay ve kahve  içip sohbet etti.
 
Bakan Soylu, Pülümür Vadisi`nde İncelemelerde Bulundu
 
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, beraberinde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz, Vali/Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tümg.Salih Karataş, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur ve İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ile birlikte Pülümür Vadisi'nde incelemelerde bulundu.

Pülümür Kırmızıköprü’ye kadar yaklaşık 50 kilometrelik vadiyi beraberindekilerle birlikte karayoluyla geçen Bakan Soylu, PKK terör örgütü tarafından şehit edilen ve cansız bedeni Pülümür Çayı'nda bulunan öğretmen Necmettin Yılmaz'ın arabasının yakıldığı yerde bir süre durarak çevreyi inceledi.

Pülümür Vadisi`nde yaptığı incelemelerin ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler Pülümür ilçesine bağlı Kırmızıköprü’de, köylülerle bir araya geldi. Köydeki çocuklara oyuncak dağıtarak, çocuklara yakın ilgi gösteren Bakan Soylu, bir köylünün evine misafir oldu, çay ve kahve içti.

Bakan Soylu, köy ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada; memleketin güzelliklerinden bir tanesinin Pülümür Vadisi olduğunu belirterek, il yönetimiyle sabah bir araya geldiklerini ve toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Birtakım tedbirler alıyoruz, hem aldığımız tedbirlere baktık hem de alacaklarımızı tekrar değerlendirdik. Tunceli'nin her tarafında kendi adına güzellikleri var. Bu güzellikleri adım attığınız her yerde görebiliyorsunuz. Gerek Pülümür gerekse de Munzur Çayı'nın her tarafındaki bu güzellikleri vatandaşımız bugün doya doya yaşıyor. Biz, daha fazla, doya doya yaşanmasını istiyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, caniler tarafından şehit edilen öğretmen Necmettin Yılmaz hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Şehitlerimiz, bizim için, onların bize değil, bizim onlara ihtiyacımız olduğu varlıklar. İnanıyorum ki orada duruyor ve oradan her geçene ve oradan her yolcu olana hem dost oluyor hem de yoldaş oluyor. Bizim inancımızda olduğu gibi... Allah şefaatiyle buluştursun. Buradan milletimize de seslenmek istiyorum. Buradaki çocuklarımızın, bu ülkede daha iyi yetişebilmesi için burada özellikle öğretmenlik gibi çok kutsal mesleği yapan bir evladımızı katletmek insanlık dışı bir olaydır, hayvanlıktır. Biz de onlara nasıl muamele edeceğimizi biliyoruz. Milletimiz rahat olsun."