a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Yetim Öksüzlerimizin Pizza Keyfi
        Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, İlimizdeki yetim ve öksüz çocuklarımızı, Kanada`da yaşayan ünlü pizzacı, Tuncelili İşadamımız Zeynel Arı ile bir araya getirerek pizza ikram etti.

       İlimiz Atatürk Mahallesinde bulunan Babello Restaurantta düzenlenen programda, yetim ve öksüzlerimizle bir araya gelen Vali/Belediye Başkan V.  Tuncay Sonel, çocuklara çeşitli hediyeler vererek sohbet etti.

 
        Programa, Jandarma Bölge Komutanımız Tümgeneral Salih Karataş, Cumhuriyet Başsavcımız Behçet İşlek, Munzur Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcımız Selami Kaya, İl Jandarma Komutanımız Albay Tekin Aktemur, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Erdal Kuş, yetim ve öksüz çocuklarımız katıldı.
Tunceli'nin terörle anılmasını istemediğini ifade eden Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel yaptığı açıklamada, "Bugün yetim ve öksüz çocuklarımızla beraber bir aradayız. Zeynel Arı'nın ellerine sağlık. Zeynel Arı Tunceli'mizi en güzel şekilde tanıtıyor. Biz Tunceli'mizin böyle güzelliklerle Munzur'uyla, balıyla, doğal güzellikleriyle, birbirinden değerli iş adamlarımızla anılmasını istiyoruz. Zeynel Arı'ya ve mekanını bize açan iş yerine, çalışanlarına teşekkür ediyoruz"  dedi.
Tunceli`ye tatil için geldiğini  belirten ve Kanada`da bir çok ünlüye pizza yaptığını belirten  Zeynel Arı ise yaptığı konuşmada, ‘Bugün de memleketimizde Valiliğimizin büyük katkılarıyla çocuklar için pizza yapıyoruz. Sayın Valimiz bu konuda gerçekten çocukları düşündü. Tuncelili çocukların pizzayı tatmaları için böyle bir etkinlik yaptık ve ümit ediyorum çocuklarımız sevinir, mutlu olurlar. Amacımız çocuklar mutlu olsun." dedi.
Tuncelili ünlü pizzacı ve işadamımız Zeynel Arı, daha sonra özel olarak hazırladığı pizzalardan ikram etti.