a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tuncelili Çocuklar Doyasıya Eğlendiler
     Doğu ve Güneydoğu’daki çocuklar için Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen “Oynaya Oynaya Gülün Çocuklar” projesi kapsamında “Oyun Karavanı Yollarda” tırı Tunceli’de çocukların ayağına geldi.
 
     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yürütülen  proje kapsamında, Tunceli Belediyesi tarafından İlimizde  organize edilen etkinlikte yüzlerce çocuk aileleri ile birlikte doyasıya eğlendiler.
 
     Tunceli  Atatürk  Stadyumunda 12-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında iki gün süren etkinlikte Palyaçoların yüzlerini boyadığı çocuklar, geleneksel çuval, çizgi, ip çekme, mendil kapmaca ve balon patlatma gibi oyunları doyasıya oynayarak eğlendiler. Ailelerinin de eşlik ettiği çocuklar, şarkılar söyleyerek kendilerine verilen çeşitli hediyelerden aldılar.
 
     Etkinliğe katılan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri  Federasyonu Başkanı Mehmet Mutlu ile ekibine teşekkür ederek, çocuklarımıza yönelik faaliyetlerimize devam edeceğiz. Çocuklarımızın yüzündeki tebessüm bize yeter, çocuklarımız bizim geleceğimiz dedi.