a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Belediyemizden Okullara “Su” Desteği

 

       Belediye Meclis Toplantısı’nda alınan karara göre, belediyemiz tarafından okullara daha önce tonu 8.20 TL olarak ücretlendirilen su bedeli, 2.25 TL’ye düşürüldü.
Tunceli Belediye Meclis Toplantısı, Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, belediye encümen memur üyeleri, Yazı İşleri Memur Vekili Adil Bulut, Mali Hizmetler Müdür Vekili Metin Duymaz ve Hukuk İşleri Müdür Vekili Av. Adnan Çetin hazır bulundu.
Toplantının ana gündem maddesi olarak 2017 yılı ücret ve gelir tarifesinde değişiklik önerisi görüşüldü.
Toplantıda yapılan görüşmelerde okul binaları su ücretlerinin ve bina inşaat harcı, iş yeri inşaatları kısmında belirlenen ücretlerin çok yüksek olmasından dolayı revize edilmesi talep edildi. Görüşmeler sonrasında eğitime katkı sunmak amacıyla devlet okul binaları su ücretlerinin mesken tarifesi üzerinden ücretlendirilmesine, hayırseverlerin katkıları ve vakıflarca yapılan öğrenci barınmalarına yönelik ilk, orta ve yükseköğrenim öğrenci yurtlarının bina inşaat harçlarının kanunla belirlenmiş en az limit üzerinden uygulanmasına karar verildi.
Buna göre belediyemiz tarafından okullara daha önce tonu 8.20 TL olarak ücretlendirilen su bedeli 2.25 TL’ye düşürüldü.