a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Onlar Hayal Edip Çizdi, Vali ve Belediye Başkan Vekili Sonel Gerçekleştirdi

           Hayallerini resim çizerek anlatan engeli olan çocuklarımızın dilekleri, Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel tarafından gerçekleştirildi.
Tunceli belediyesi olarak, Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel’in desteğiyle, “Hatırlamak Bir Gün Değil Her Gün Projesi” kapsamında engeli olan çocuklarımızın kağıda çizdiği hayallerini gerçekleştirdik.
          Engeli olan çocuklarımızın evlerini ziyaret edip hediyelerini veren Vali ve Belediye Başkan Vekili Sonel, onların mutluluğuna ortak oldu. Sonel, aile bireyleriyle tek tek sohbet edip sorunlarını dinledi. Hediye dağıtımı sırasında konuşan Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, şunları söyledi:
“Engeli olan vatandaşlarımız, sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda değil, her gün hatırlanmalıdır. Biz, valilik ve belediye olarak her zaman engeli olan bireylerimizin yanındayız. Her türlü sorunlarını bizimle paylaşabilirler. Engeli olan bireylerin en büyük destekçisi aileleridir. Biz de devlet olarak ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bugün de çocuklarımızın kağıda çizdiği ve gerçekleşmesini istediği hayallerini hayata geçirdik. Onların mutluluğu bizim için her şeyden önemlidir.”