a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali ve Belediye Başkan V. Sonel, Yeni Yıla "Mehmetçikle" Girdi

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, 2018'e "Mehmetçiklerle" girerken, hastanede hasta ziyaretleri ve kontrol noktalarında görev başında olan güvenlik güçleri,itfaiye ekiplerini,esnafları ve yeni yılı karşılayan vatandaşları da ziyaret etti.

İlimize 6 ay önce Vali ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Tuncay Sonel, kentte yılın son gününde çeşitli ziyaretler yaparak, yeni yıla girdi.
İlk önce Devlet Hastanesine giden Vali Sonel, hastaları tek tek ziyaret edip dualarını aldı. Onlara karanfil veren Vali Sonel, görevi başındaki sağlık çalışanlarının da yeni yılını kutladı.
Daha sonra Tunceli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri ziyaret eden Sonel, itfaiye erleri ile sohbet ederek, yaptıkları görevin önemine değindi.
Terörle mücadele de başarılı bir şekilde mücadele eden güvenlik güçlerini de Ovacık-Pülümür-Mazgirt güzergahlarındaki kontrol noktalarında ziyaret eden Vali Sonel, Uzunçayır Jandarma Asayiş Komando Bölüğünde Mehmetçiklerle 2018'e girdi.
Vali Sonel, 1,5 ay önce evlenen Karslı bir askerimizin eşini telefonla görüntülü arayarak hem yeni yıllarını kutladı, hem de görevdeki eşiyle görüştürdü.
2017'yi acı tatlı hatıralarla geride bıraktıklarını ifade eden Sonel; "2018 Memleketimize, ailelerimize, huzur, mutluluk ve başarı getirsin. Allah birlik ve beraberliğimize bozmak isteyenlere fırsat vermesin inşallah " ifadelerini kullandı.
Daha sonra beraberinde İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı ile Şehir Merkezine geçen Sonel,2018’in ilk saatlerinde esnaflarla bir araya geldi ve yeni yılı karşılayan vatandaşlara da hal hatır sorup çocuklara çeşitli armağanlar dağıtarak onların yeni yıllarını kutladı.
Ziyaretlerde Vali Sonel'e İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ile İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur da eşlik etti.