a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tunceli’de Davullu Zurnalı Kadro Kutlaması

Hükümetimizin taşeron işçilere verdiği kadro müjdesi ile kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin, sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin başvurular başladı. Tunceli’de de çeşitli kurumlarda çalışan 900 civarında çalışanımız Vali/ Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in de katıldığı etkinlik ile başvuru formlarını doldurulup müracaat etmeye devam ediyorlar.
696 sayılı KHK ile getirilen haklar kapsamında yüzbinlerce taşeron işçi, kadroya geçiyor. Tunceli’deki çeşitli kurumlarımızda yaklaşık 900 taşeron işçi için davullu zurnalı başvurular alınmaya başladı.
Tunceli Belediyemizce hizmet binamızda gerçekleştirilen etkinliğe Vali / Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Tahir Cevher, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Özdemir Aktaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım, Belediye Başkan yardımcıları Sami Doğan ile Erdoğan Elaldı, işçiler ve vatandaşlar katıldı.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, taşeron işçilerin sevincine davul zurna eşliğinde halay çekerek katıldı.
Renkli görüntülerin oluştuğu kadro sevinci kutlamasında Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Tunceli’de 900 civarında kadroya geçecek işçinin bulunduğunu belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sayın Başbakanımız, Sayın Bakanlarımızın gayretleriyle taşeron işçilerimizin kadroya alınmasıyla ilgili işlemler başlatıldı. Tuncelimiz’de de 900 civarında bu şekilde çalışanlarımız var. Müracaatlar alınıyor hem Memleketimize hem Tuncelimize, hem de sizlere ailelerinizle birlikte hayırlı uğurlu olsun inşallah. Emeği geçenlere sizler ve Tuncelimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi


Haberin videosu https://youtu.be/1FIdA5Uho-M