a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Şair/Yazar Bestami Yazgan Tunceli'de

Tunceli Belediyemizce ‘Her Ay Bir Yazar Tunceli’de” etkinliklerimiz kapsamında bu ayın konuğu Şair/Yazar Bestami Yazgan’dı.
Tunceli Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, okul müdürleri ve kitapseverler izledi.
Tunceli Kültür Merkezi’nde Tuncelili öğrencilerle buluşan Şair/Yazar Bestami Yazgan, ilk şiirlerini Osmaniye’de Hasret Gazetesinde, 1990’da Türkiye Çocuk Dergisi, Çiçek Dili isimli eseriyle yer almıştı. Eşsiz şiirleri ve anlatılarıyla, dinleyicileri adeta büyüleyen ve şiir dünyasında serüvene götüren /Yazar Bestami Yazgan öğrencilerle beraber şiirlerini okuyarak keyifli zaman geçirdiler. Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in Şair/Yazar Bestami Yazgan’a çiçek ve hediye takdim etti. Kitapseverlerin yoğun bir şekilde katılım sağladığı program sonrasında, /Yazar Bestami Yazgan, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in şiir ve kitapseverlere armağan edilmek üzere özel olarak hazırlattığı kitapları imzaladı.
Tunceli Belediyesince hazırlanan program çekilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.