a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tunceli Rafting Turizminde Dünyaya Açılıyor
Dünya Rafting Federasyonu 2.Başkanı ve Türkiye Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı, Rafting Milli Takımlar Antrenörü Savaş İzmirli, Doğu Anadolu Rafting Sorumlusu Çetin Bayram, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’i Tunceli Belediyesi’nde ki makamında ziyaret etti.
 
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in konuğu olan Türkiye Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı, yaptığı açıklamada; “ülkemizdeki Rafting tutkunlarının Munzur Çayını iyi tanıdığını biliyoruz.  Ancak uluslararası akreditasyon işlemleri yapılmadığından çok fazla bilmeyen var bu nedenle Munzur çayının uluslararası akreditasyon işlemlerinin yapılmasını sağlayacağız. Tunceli’deki Munzur Çayı Rafting parkuru dünyaca tanınan Rafting parkuru olacak” dedi.
 
Dünyaca ünlü Rafting Parkurları arasındaki yerini alması için gerekli ölçümleri ve incelemeleri yapıyoruz. “Munzur Çayı Rafting Parkurunun” imajının uluslararası haritalarda yer alması için çalışmalara başladıklarını belirten Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkan Yardımcısı, Rafting tutkunlarının yepyeni heyecanlar yaşayacağı nefes kesen doğasıyla Munzur’un sporseverlerin yeni parkuru olacağını kaydetti.
 
Rafting As Başkanı Yardımcı: “Hedefimiz Munzur’a 507 sporcu getirmek…
 
Türkiye Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı konuşmasına şöyle devam etti; “Valimiz Tuncay Sonel’in Tunceli için adeta yeni bir şehir meydana getirme çabası içinde olduğunu gözlemledik, gerçekten çok gururlandım. Tunceli’nin bunu fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum. Çok güzel çalışmalar var, bizde Federasyon olarak dedik ki bu güzel çalışmalara ne katkıda bulunabiliriz. Sayın Valimizin daveti ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak’ ın bilgileri doğrultusunda buradayız. Sayın Valim ve teknik ekibimizde burada. İnşallah Ramazan ayının sonuna doğru Tunceli de Türkiye şampiyonası yapabilme hedefini koyduk. Sayın Valimizin katkılarıyla 507 sporcu hatta ikinci etapta Yurtdışı katılımlı bir şampiyona yapabilir miyiz diye çalışma yaptık. Her zaman bu coğrafya için diyorum ki, bu bölgenin Antalya’sıdır. Munzur inanılmaz bir değerdir. Bildiğiniz gibi ben iki ay önce Dünya Rafting Federasyonu ikinci başkanı seçildim. Artık Dünyada da Raftingi biz yönetiyoruz. Bu çok önemli bir durum bizim için. Biz hemen Tunceli Munzur Vadisindeki Rafting alanlarının harita ve krokisini çıkaracağız. 4 Ağustosta Dalaman’da Dünya Rafting Federasyonun toplantısı var, Toplantıda buraya dünya Rafting parkuru imajını koyduktan sonra artık koruma altına girecek ve bu çok önemli. Biz bunu tüm uluslararası sitelerde yayınlayacağız. Artık Tunceli’deki bu parkur dünyaca tanınan Rafting parkuru olur. Konaklamasıyla, tesisiyle, alanıyla bunu da federasyonda yayınlayacağız.” dedi.
 
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel yaptığı konuşmasında: “muhteşem doğası ve güzellikleriyle yurdumuzun eşsiz yerlerinden olan Tunceli’mize hoş geldiniz. Munzur Çayı Rafting Parkurunun dünyaca bilinen bir parkur olması için ve İlimizde düzenleyeceğiniz Türkiye Şampiyonası çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Tunceli’miz adına Gençlik ve Spor Bakanımıza, Rafting Federasyonu Başkanımıza, Milli Takım Baş Antrenörümüze, Teknik Ekibimize, göreve başladığımızdan beri bize her türlü desteği ve Tunceli’mize çok önem veren Sayın Cumhurbaşkanımıza selam ve hürmetlerimizi arz ediyoruz. Allah razı olsun, çok sağ olun” dedi.
 
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in konuğu olan Türkiye Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı ve beraberindekilere Ak Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek, Belediye Başkan Yardımcısı Sami Doğan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şefik Kara eşlik ederek Munzur Çayı Rafting Parkurunda ve yapımı hızla devam eden 200 bin metrekare peyzaj alanına sahip Mamaki-Mavi Köprü, Anafatma Güzergahı ve Atatürk Mahallesi ve Kıyı Düzenleme Projesi çalışma alanlarında incelemelerde bulundular.