a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel “Koca Çınarlarımız Başımızın Tacıdır”…
Vali Sonel, Dede ve Ninelerimizle Öğle Yemeğinde Buluştu...
 
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılar Haftası” kapsamında düzenlenen etkinlikte, Dede ve Ninelerimizle öğle yemeğinde buluştu.
                
Şaroğlu Otelde Nine ve Dedelerimiz onuruna verilen öğle yemeğinde, ev sahipliğini Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in yaptığı, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici eşlik ederken, Tunceli TOKİ Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile Munzur Özel Bakım Merkezi’nden nine ve dedelerimiz ile Mazgirt’ten gelen yaşlı vatandaşlarımız  konuk oldular.
    
Tüm yaşlılarımızın “ Yaşlılar Haftasını” kutlayıp, onlarla sohbet ederek sorunlarını dinleyen Vali Sonel: “Bizler her zaman sizlerin mutluluğu ve huzuru için yanınızdayız” diyerek sözlerine şöyle devam etti.
“Yaşlı çınarlarımızla, dedelerimiz ve ninelerimiz ile bir arada bulunmak bizler için onur vericidir. Onlarla hasbi hal edip, onların halini hatırlarını soruyoruz, tecrübelerinden istifade ediyoruz. Her fırsatta yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz. Onların hem hayır dualarını hemde gönüllerini alıyoruz.
Dede ve ninelerimize huzurlu bir ortam sunmak, saygı ve hürmette kusur etmemek her şeyden önce bir vefa borcudur. Bizler, yaşlılarımızı, engeli olan vatandaşlarımızı, yetim öksüz çocuklarımızı sadece yılın belirli gün ve haftalarında değil, her daim onları hatırlayıp her zaman onların yanında oluyoruz” dedi.       
                                
Mazgirt’e bağlı Karabulut köyü sakinlerinden dedemiz Hakki Bozdağan düzenlenen etkinliğe katılarak, kaval dinletisiyle programa ayrı bir renk kattığı ve konukların büyük beğenisini kazandığı kaydedildi.
 
Hazırlanan programda duygu dolu anların yaşandığı gözlenirken, davetlilerin memnuniyeti ve mutluluğu görülmeye değerdi.