a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Kütüphane Haftası Mesajı
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel mesajında şu ifadelere yer verdi;
 
"Her yıl Mart ayının son pazartesi günü ile başlayan haftayı, insanlarımıza okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırmak ve kütüphanelerin gelişmesi için halkı bilinçlendirmek üzere Kütüphaneler Haftası olarak kutlamaktayız.
 
İçinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında, bireysel ya da toplumsal olarak iyi, güzel ve başarılı bir yer edinmek istiyorsak okumak, düşünmek, eleştirmek ve en önemlisi bilim üretmek zorundayız. Bu anlamda nasıl ki eğitimin, bilimin, sanatın olmadığı bir dünya düşünemiyorsak, kitapların ve kütüphanelerin de olmadığı bir dünya düşünemeyiz.
 
Bizde, Belediyemize ait kütüphaneyi yenileyerek daha modern bir şekilde öğrencilerin hizmetine sunduk. Binlerce kitabın yer aldığı kütüphanede öğrencilere, ödevlerinde yardımcı olmak için ücretsiz internet imkânı, çay, meşrubat, öğle yemeği sunuluyor. Çalışmalar kapsamında kütüphanedeki masalar ve rafların tamamı ile klima sistemi yenilendi. Öğrenciler yenilenen kütüphane sayesinde gün boyunca dışarı çıkmadan araştırmalarını yapıp, ders çalışabiliyor.
 
Yine binlerce kitabın bulunduğu ve her gün yaklaşık 80 kişinin faydalandığı Atatürk Mahallesinde bulunan İl Halk Kütüphanemiz yetişkinler ve çocuklar için ayrı iki salondan oluşmaktadır.
 
Bizler bu anlayışla kütüphanelerimize yapılacak her türlü desteği, ülkemizin geleceğine yapılmış katkının bir parçası olarak değerlendirmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta kütüphanecilerimiz ve diğer kütüphane çalışanlarımız olmak üzere herkesin Kütüphane Haftası’nı kutluyor, bu anlamlı haftanın kitap okuma alışkanlığını, bilgiye ve öğrenmeye olan ilgiyi artırmasını diliyor, tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.