a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
“Her Zaman Vatandaşlarımızın Yanındayız” Belediye Konutları Hak Sahiplerini Buldu...

       Şehir Merkezinde mülkiyeti belediyemize ait olan ve tüm bakımları yapılan, Biri dubleks Başkanlık Konutu olmak üzere toplam 12 konut; yetim, öksüz ve engeli olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verildi.
Tunceli Belediyesi’nde ilk olarak boş olup kullanılmayan Belediye Başkanına ait dubleks konutun anahtarı Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel tarafından beş çocuklu yetim bir ailemize verildi. Diğer vatandaşlarımızın hangi kat ve numarada oturacağı konutlar da yine vatandaşlarımızın kendilerinin çektiği kura ile belirlendi.
Kura çekiminden önce konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Konutların ihtiyaç sahiplerine verildiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Bu gün burada hayırlı bir iş için bulunuyoruz. Belediye Başkanlığımıza ait toplam 12 konut siz kıymetli vatandaşlarımıza tahsis ediyoruz. Size tahsis ettiğimiz konutlar için herhangi bir ücret ödemeden kullanabileceksiniz. Belediyemizin dubleks lojmanının anahtarını Ayşe Hanıma veriyorum, çünkü Ayşe Hanım Kardeşimizin 5 yetim çocuğu var. Onlar bizim de evladımız ve bu lojmanı onlara vermeyi uygun gördük. Diğer 11 konut için de herkes kura çekecek ve kendi oturacağı daireyi belirleyecek. Helal hoş olsun. İlk kurayı çeken vatandaşımız İsmail Çelik’e hem ev hem de yeni yapılan parkta iş veriyoruz. Herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kura çekimi esnasında okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın olmasına dikkat çeken Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, okuma yazmanın önemini de vurgulayarak,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendilerinin himayelerinde başlatılan okur-yazarlık seferberliği kapsamında kursların açıldığını: fakat tesadüfen gördük ki burada da üç hanım Kardeşimizin okuma yazma bilmediğini öğrendik. Bu hanım kardeşlerimize gerekirse dağıtılan belediye konutlarında kurs açılacağını belirterek, okuma yazma öğrenen vatandaşlarımıza da çeşitli sürpriz hediyeler takdim edileceğini kaydetti.
Kura çekimi esnasında vatandaşların sevinçleri görülmeye değerdi. Kurada ev ve iş sahibi olan vatandaşlar Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’e, şükranlarını sunarak memnuniyetlerini dile getirdi.