a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Kayyum Belediye Başkanı Sonel Nikâh Kıydı
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel Kayyum Belediye Başkanı olarak Tunceli’de 10 Nisan Polis gününde polis çiftin nikâh akdini gerçekleştirdi.
 
Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 173. yıldönümü ve 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla, Tunceli’de hayatlarını Polis Gününde birleştirme kararı alan Polis Memurları Umut Ömer Karaduman ve Büşra Tektaş çifti, hem nikâh heyecanını hem de Polis Gününün haklı gururunu yaşayarak çifte mutluluğu bir arada tattılar.
 
Tunceli Emniyet Müdürlüğümüzde Polis Memuru olarak görevli Umut Ömer Karaduman ile Elazığ Emniyet Müdürlüğümüzde Polis Memuru olarak görevli Büşra Tektaş'ın nikâh töreni Belediyemiz Nikâh Salonunda, Vali Yardımcımız Selçuk Yosunkaya ve Belediye Başkan Yardımcımız Erdoğan Elaldı'nın nikâh şahitliğini yaptığı törende Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel genç çiftlerin nikâhını kıydı.
 
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel yaptığı konuşmasında “Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 173. yıldönümü ve 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla öncelikle tüm Polis Teşkilatı Mensuplarımızı tebrik ediyorum. Görevlerini kahramanca yerine getirirken hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görevi başındaki tüm teşkilat mensuplarına ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bugün burada çifte mutluluk yaşıyoruz. Genç çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyorum.” dedi.
 
Yapılan nikâh töreninde Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, genç çifte mutluluklar dileyip, Cumhuriyet Altını ve çeşitli armağanlar verdi.
 
Nikâh defterini çiçeği burnunda gelin Büşra Tektaş’a veren Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, genç çiftlere evlilik makamının önemi ve her zaman birbirlerine sevgi ve saygı duygularıyla yaşamalarını öğütleyerek genç çiftleri tekrar tebrik etti.  Tören genç çiftlerin tebrikleri kabulünden sonra sona erdi.