a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
ENGELİ OLAN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN HAZIRLANAN MİNİBÜS FAALİYETE GEÇTİ

 

Belediyemizce engeli olan vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerimiz devam ediyor.
Tunceli Belediyemiz “Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün” Projesi kapsamında tasarlanan, 1 şoför, 6 oturan ve 3 tekerlekli sandalye kullanıcısı kapasiteli, tekerlekli sandalyeli, özel tertibatlı minibüs, engeli olan vatandaşlarımızın sağlık hizmetine daha kolay ulaşması için Belediyemiz bünyesinde hizmet vermeye başladı.
Engeli olan vatandaşlarımız için özel olarak hazırlanan minibüs, hasta vatandaşları evlerinden alarak randevularının olduğu resmi sağlık kuruluşuna taşıyor. Taburcu olan hastalar da aynı yöntemle evlerine götürülüyor.
İlk olarak engeli olan 11 aylık bir çocuğumuz Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in talimatıyla evinden alınarak, engeli olan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak için hazırlanan minübüs ile tedavi edilmesi için Elazığ’a gönderildi.
Valilik ve Belediye olarak sadece belirli günlerde değil her gün engeli olan vatandaşların yanında olduklarını belirten Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Engeli olan vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları toplumumuzu güçlendirecektir. Biz de Valilik ve Belediye olarak engeli olan bireylerimizin Devletimizin her türlü imkanından faydalanması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önceki görev yerlerimizde olduğu gibi Tunceli’de göreve başladığımız ilk aylarda ev ev dolaşıp alan taraması yaptık ve 2529 engeli olan vatandaşımıza ulaştık.Yılın belirli gün ve haftalarında değil yılın her günü Devletimizin şefkatini ve sıcaklığını engeli olan vatandaşlarımıza gösteriyoruz.Bu vatandaşlarımızın taleplerini önceliklerimiz arasına aldık. Bu kapsamda engeli olan vatandaşlarımızın sağlık kuruluşlarına nakli için özel olarak hazırlattığımız minibüs hizmet vermeye başladı. Tam donanımlı minibüs ile ihtiyaç sahibi hasta vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarına daha rahat ulaşabilecekler.” diye konuştu.