a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Çocuklarımız “Tunceli 1. Çocuk Şenliği”nde Doyasıya Eğlendi

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in katkılarıyla düzenlenen "Tunceli 1. Çocuk Şenliği" dans gösterileri, müzik dinletileri ile coşkuyla kutlandı. Çocuklarımız, şişme oyun alanları ve uçurtma şenliği ile doyasıya eğlendi.
Valiliğimiz ve Belediyemizce düzenlenen “Tunceli 1. Çocuk Şenliği” etkinliği renkli görüntüler oluşturdu.
Tunceli Belediyesi- Ümraniye Belediyesi Kardeş Parkında düzenlenen etkinliğe Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan V. Piyade Albay Ferudun Bircan, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, kurum müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Program, çocukların Vali Sonel'e çiçek vermesiyle başladı. Etkinlikte çocuklarımızın Vali ve Belediye Başkan V. Tuncay Sonel'e çok ilgi gösterdiler.
Bu yıl birincisi düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi planlanan şenlik kapsamında çocuklarımız müzik dinletileri ve dans gösterileri ile katılımcılara keyifli saatler yaşattı.
Burada konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, 11 aydan bu yana hem Valilik hem de Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirterek, bu süre içerisinde en iyi hizmeti sunmak için gayretle çalıştıklarını belirtti. Vali Sonel, "Hep birlikte, tüm çalışma arkadaşlarımızla amacımız siz en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamak. Bunun için de tüm eğitim camiası, başta öğretmenlerimiz olmak üzere anneleriniz, babalarınız, çalışma arkadaşlarımızın tek bir amacı var. Sizlere daha güzel hizmet vermek" dedi.
Her hafta okul ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Sonel, "Bu ziyaretlerde Vali Amca hayvan barınağı yapın diyordunuz. Hayvan barınağı bitti. Hayırlı olsun. Vali Amca parklar yapın diyordunuz. Yaklaşık 200 bin metrekare peyzaj alanı olan parklar sizin için bitti. Plaj olsa iyi olur diyordunuz. Dersim plajını bitirmek üzereyiz. Deniz kumu da geliyor. Artık Munzur'da güzel bir şekilde yüzeceksiniz. Geçen gün çocuklarımız bizden lunapark istediklerini söylemişti. Mameki Köprüsü ile Mavi Köprü arası olan bölgeye lunapark yapacağız" diye konuştu.

Tunceli-Pülümür-Erzincan güzergahı, Ovacık, Çemişgezek ve Nazımiye yollarının ihalesinin yapıldığını dile getiren Vali Sonel, "Bunların yaklaşık bedeli 1 milyar lira. Artık yollarıyla, Ovacık gözelerinden 80 kilometreden getirilecek musluklardan akacak içme suyuyla, oyun parklarıyla,yürüyüş ve bisiklet yolları,iskelesi,spor sahaları ve daha yapılacak işlerle her şey Tunceli için, her şey siz değerli çocuklarımız için daha güzel olacak. Yapmış olduğumuz çalışmalarda bize katkı sunan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere Tunceli halkımız adına şükranlarımı sunuyorum. " diyerek sözlerini tamamladı.
Program sonrasında Belediyemizce öğrencilerimize patlamış mısır ve pamuk şekeri ikramında bulunuldu. Çocuklarımız, palyaçolar, yüz boyama etkinliği ve şişme oyun alanlarıyla gün boyunca gönüllerince eğlendi.
Şenlik kapsamında yine Belediyemizce ücretsiz olarak dağıtılan uçurtmalarla çocuklarımız uçurtma uçurup tam anlamıyla şenlik tadında bir gün geçirdi.