a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Munzur’da Gondol Sefası Başladı

Tunceli’ye hayat veren Munzur Nehri, Belediyemizce alınan gondollarla daha da renklenecek.
Tunceli Belediyesince Munzur Nehri kıyı düzenleme çalışmaları kapsamında toplamda 200 bin metrekare peyzaj düzenlemesi, iskele, yüzme platformu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık yüzme havuzu, parklar, spor alanları, iki minyatür Boğaz köprüsü, kır bahçeleri yapılarak vatandaşların hoşça vakit geçirecekleri mekanlar oluşturuldu. Düzenlenecek gondol turlarıyla Tunceli artık Venedik’i aratmayacak.
İlk gondol turu ise Valimiz /Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ile beraberinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hıdır Belice ve Belediye Başkan Yardımcısı Sami Doğan tarafından gerçekleştirildi.
Munzur üzerinde yapılan gezinti sonrası konuşan Vali Sonel, Munzur’un şehri Tunceli’de vatandaşların artık gondol sefası yapabileceklerini söyledi. Sonel, “Munzur’u adeta Venedik’e çevirdik. Gondollarımız geldi. Artık Venedik’e gitmeye gerek yok. Vatandaşlarımız Munzur’un şehri Tunceli’de artık gondol sefası yapabilecekler. Gondolla düzenlenecek turlarla yerli ve yabancı turistler yeşil ve mavinin verdiği huzurla Tunceli’nin ve Munzur Nehri’nin tadını çıkarabilecek” dedi.