a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel Munzur Üniversitesi Mezuniyet Törenine Katıldı

Munzur Üniversitesi'nde düzenlenen törende öğrenciler mezuniyet belgelerini aldı.
Munzur Üniversitesi'nde 2017-2018 akademik yılı mezuniyet töreni programı düzenlendi.
Üniversitenin Aktuluk Yerleşkesi'nde düzenlenen mezuniyet törenine Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek, İl Jandarma Alay Komutanı Tekin Aktemur, akademik ve idari personel, kurum amirleri, mezun olan öğrenciler ile aileleri katıldı.
Mezuniyet töreninde konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Yaklaşık 11 ay oldu hem Tunceli Valiliği hem de Belediye Başkanlığı görevini yerine getireli. Tunceli ailesinin en önemli değerlerinden olan Munzur Üniversitesi, siz gençlerimiz başta olmak üzere sizlere emek veren, bu imkanı yaratan devletimizin yetkilileri olsun, Rektör Hocam nezdinde tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Birkaç gün önce Munzur Üniversitemizin 10. yılını kutladık. Nice 10 yıllar diliyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından buraya geldiniz. Yıllarınız Tunceli’de geçti. Öğrencilik yıllarında kurulan arkadaşlıklar bir ömür boyu devam eder. İnşallah sizler de Tunceli’den güzel anılarla ayrılırsınız.”
Valilik ve Belediye olarak Munzur Üniversitesi ile işbirliği halinde olduklarını söyleyen Vali Sonel, 11 aylık süre içerisinde yürütülen çalışmalarla Tunceli’nin çehresinin değiştiğini ifade etti. Sonel, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bizler hem Valilik Hem Belediye hem de diğer birimler olarak Üniversite ile işbirliği halindeyiz. 1062 öğrencimizin yemek katkı bedeli, yurttaki yolların yapılması gibi imkanlar sunduk. Burada henüz mezun olmayan öğrencilerimize de şunu ifade etmek istiyorum. Artık Tunceli’nin çehresi değişiyor. 200 bin m2 peyzaj alanı, açık yüzme alanları, Munzur üzerinde yapımı devam eden rekreasyon alanları, Boğaz Köprüsünün benzerleri, gezi tekneleri, iskele, hatta artık Venedik’e gitmeye gerek yok. Gondollarımız geldi. İnşallah öğrencilerimiz ve aileleri de ücretsiz olarak gondollarla Munzur’un tadını çıkarabilirler. Atatürk Mahallesinde yapılan parkta çaylarını yudumlarken Tunceli’nin doğal güzelliğini yaşasınlar. Tunceli artık huzur kenti. Biz böyle anılsın istiyoruz. Çalışmalarımız süresince bize her türlü desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Sayın Bakanlarımıza, bu kampüsün yapılmasında emeği geçen Cevdet Yılmaz Bakanımıza, TOKİ Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hepinizi tebrik ediyorum. Türkiye’nin neresinde olursanız olun kapımız size açık.
Öğrencilere hitap eden Rektör Prof. Dr. Ubeyde İpek, "Toplumsal gelişmeye, hayata, sanata, bilime, ekonomiye katacağınız başarı, üniversitemizin de başarısı olacak, üniversitemize katkı sağlayacaktır. Bu değerlere sahip olan sizlerden isteğim, topluma örnek birer insan olarak bu değerleri korumanız, sürdürmenizdir" dedi.
Konuşmaların ardından öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi.