a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tuncelililer Sıra Gecesinde Doyasıya Eğlendi

‘Şanlıurfa - Birecik Kelaynak Sıra Gecesi’ ekibi, seslendirdikleri türkülerle Tuncelililere güzel bir gece yaşattı.
Tunceli Belediyemizce ‘Kültür ve Sanat Etkinlikleri’ kapsamında “Sıra Gecesi” düzenlendi.
Düzenlenen Sıra Gecesine Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Ferudun Bircan, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, kurum müdürleri ve vatandaşlarımız katıldı.
“Tunceli Artık Huzur Şehri”
Programda konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Şanlıurfa’mızın Birecik’ine ve diğer ilçelerine Tunceli’den selam yolluyoruz. Yaklaşık 11 aydır hem Tunceli Valiliği hem de Belediye Başkanlığı görevini yürütüyoruz. Bütün çalışmalarımızda buraya ayrı bir önem vererek desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve ilgili Bakanlarımıza Tunceli halkı adına şükranlarıma sunuyorum. Parklarımız artık ışıl ışıl, kent meydanımızdan Türkiye’nin en kaliteli suyunun il merkezimize getirilmesine kadar çok önemli çalışmalar yürütüyoruz. Tunceli’miz artık huzur şehri. Çok güzel bir ekibimiz var. Birlik ve beraberlik içerisinde bu güzel ülkemizin bu güzel coğrafyasında daha güzel şeyler yapacağız inşallah” dedi.
“Munzur Üzerinde Artık Baraj Değil Rafting Yapılacak”
Konuşmasında Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Tuncelililere verdiği müjdeyi de hatırlatarak, ilimizde yapılması düşünülen HES’in iptal edildiğini söyledi. Sonel, şöyle konuştu:
“Munzur üzerinde yapılması düşünülen HES için Sayın Başbakanımız müjdeyi verdi. Munzur üzerinde artık baraj değil rafting yapılacak. Gondollarla gezilecek. 200 bin m2 kıyı düzenleme çalışmaları yapılıyor. Tunceli her şeyin en iyisine layık. Hayırlı olsun.”
‘Şanlıurfa - Birecik Kelaynak Sıra Gecesi’ ekibi, Şanlıurfa kültürünü, geleneklerini ve diğer zenginliklerini ilimizde sergileyerek katılımcılara çiğ köfte eşliğinde doyumsuz bir akşam yaşattı.
Atatürk Mahallesinde yeni yaptığımız kıyı düzenleme alanında düzenlenen sıra gecesine yoğun katılım gösteren vatandaşlarımız, geç saatlere kadar türkülere eşlik edip, halay çekerek eğlendi.