a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel’den Şehit Ailemize Ev Hediyesi

Pülümür Karayolunda güvenlik kulesi yolu yapımında çalışırken, teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Dozer Operatörümüz Mehmet Özdemir’in ailesine Belediyemiz tarafından ev hediye edildi. Ayrıca Şehidimizin adı, Atatürk Mahallemizde bulunan sokakta yaşatılacak.
Tunceli Belediyemiz tarafından, 21 Nisan 2018 tarihinde Pülümür Karayolunda güvenlik kulesi yolu yapımında çalışırken, bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit düşen Dozer Operatörümüz Mehmet Özdemir’in ailesine ev hediye edildi.
Şehidimizin anne babası ve 5 kardeşinin yaşayacağı Şehir Merkezindeki 3+1 büyüklüğündeki evin anahtarı ve tapusu, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel tarafından şehidimizin ailesine teslim edildi.
Anahtar ve tapu teslimi sırasında konuşan Vali Sonel, "Maddi ve manevi olarak her zaman şehit ailelerimizin yanındayız. Dozer Operatörümüz Kardeşimiz, Şehidimiz Mehmet Özdemir, evine ekmek parası götürmek için alın teriyle köy yolunda dozer ile çalışırken hain ve alçak teröristlerce şehit edilmişti. Şehit Ailelerimiz ve Kahraman Gazilerimiz baş tacımızdır. Şehit Ailemiz kirada oturuyorlardı. Kendileriyle görüşerek ne yapabileceğimiz noktasında fikir alışverişinde bulunduk ve Atatürk Mahallemizde 3+1 büyüklüğünde bir ev aldık kendilerine. Bu ülke için canlarını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Evlatlarını bu ülkenin birliği ve güvenliği için şehit veren ailelerimiz için de ne yapsak az." dedi.
Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğümüzün ve İl Jandarma Komutanlığımızın koordinesinde 02 Haziran 2018 tarihinde yapılan hava destekli operasyonda Dozer Operatörümüz Mehmet Özdemir'i şehit eden 7 kişilik terörist grubun etkisiz hale getirilmesiyle şehidimizin kanı yerde kalmamış oldu.
Ayrıca, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in başkanlığındaki 08 Haziran 2018 tarihli Belediye Meclisi toplantısında oybirliğiyle alınan kararla, Atatürk Mahallemizde bulunan 19. Sokağın adı “Şehit Operatör Mehmet Özdemir Sokağı ” olarak değiştirildi. Böylece, Şehidimizin adı sokağımızda yaşatılmış olacak.