a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel Mahallelerimizde Vatandaşlarımızla Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Aktuluk Mahallesi ve Atatürk Mahallesinde düzenlenen halk toplantılarında vatandaşlarımızla bir araya geldi.
Mahalle toplantılarında Vali Sonel’e Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, Belediye Başkan Yardımcısı Sami Doğan, bazı kurum müdürleri ile Belediyemizin birim müdürleri eşlik etti.
Toplantıya katılan vatandaşlarımızın talep ve sıkıntılarını tek tek dinleyen Vali Sonel, kendisine iletilen bütün taleplerin en kısa zamanda yerine getirileceğini belirtti.
Toplantılarda özellikle yaşlılarımız ve çocuklarımızla yakından ilgilenen Sonel, mahallelerimizle ilgili sorunların Belediye ekiplerimizce çözüleceğini söyledi.
Halk toplantılarında Belediyemizce yürütülen çalışmalar hakkında vatandaşlarımıza bilgi veren Vali Sonel, ilimizin çehresini değiştiren projelerimizi anlattı. Sonel, “Kıyı düzenleme çalışmalarından hayvan barınağına, kent meydanı ve yer altı çarşısı yenileme çalışmalarından, istihdam ve sosyal projelerimize kadar birçok çalışmayı hayata geçiriyoruz. Munzur bizim için çok önemli. Munzur üzerinde artık baraj değil rafting yapılacak. Gondollarla gezilecek. 200 bin m2 kıyı düzenleme çalışmaları yapılıyor. Projelerimizin bir kısmı bitti, bir kısmı da yakın zamanda bitirilecek. Sizler bizim için çok önemlisiniz. O yüzden her şeyin en iyisine layıksınız” dedi.
Yıllardır gidilmemiş mahallelere gidip vatandaşlarımızla bir araya gelen Sonel, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Belediyemiz tarafından mahallelerine kazandırılan hizmetlerden memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, yapılan çalışmalardan dolayı Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’e teşekkür etti.
Ziyaret sonrası Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel vatandaşlarımıza çeşitli armağanlar vererek onları sevindirdi.