a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tuncelili Kadınlar Doğu Karadeniz’i Gezdi

Tunceli Belediyemiz tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında bugüne kadar Karadenizi hiç görmemiş kadınlar, Doğu Karadeniz gezisine gönderildi. 3 gün süren gezide Tuncelili kadınlar Doğu Karadeniz Bölgesinin doğal güzellikleri ile tarihi ve turistik mekanlarını görme imkanı buldu.
Kalkınma Bakanlığı’nın Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Tunceli Belediyesi’nin yürüttüğü ‘Kadın Yaşam Merkezi’ Projesi ile kadınlara yönelik Doğu Karadeniz Bölgesine gezi düzenlendi.
Bugüne kadar il dışına çıkamamış kadınlar, düzenlenen gezi sayesinde Doğu Karadeniz Bölgesini görme imkânı buldu.
Kadınlar, Karaca Mağarası, Sümela Manastırı, Uzungöl, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Borçka Karagöl gibi yerleri gezme şansına sahip oldu.
3 gün süren gezide Tuncelili kadınlar rehberler eşliğinde Doğu Karadeniz Bölgesinin doğal güzellikleri ile tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret etti. Kadınlar, gezip görmenin yanı sıra farklı kültürleri öğrenmenin de mutluluğunu yaşadı.
İlk kez böyle bir geziye katıldığını söyleyen Cevahir Apaydın, “İlk kez böyle bir yeri gezme imkanımız oldu. Yaylaları, yeşilliği bizi mest etti. Ayrıca çok güzel ağırlandık. Bize bu imkanı sağladığı için Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’e çok teşekkür ederiz” dedi.
Doğu Karadeniz Bölgesini gezmenin verdiği mutluluğu dile getiren Hori Tankişi ise “Gezimiz çok güzel geçti. Çay fabrikasına ve turistik yerlere gittik. Farklı kültürler tanıdık. Rehberler ve Belediye personeli de bize çok yardımcı oldu. Herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.