a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel, Rütbe Terfi Törenine Katıldı

Tunceli’de üst rütbeye terfi ettirilen ve yeni görev yerlerine atanan jandarma personeli için "rütbe ve terfi töreni" düzenlendi.
İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törene, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4’üncü Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Feridun Bircan, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ve İl Jandarma Komutanı Sinan Şen katıldı.
Törende konuşan Tunceli Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, güvenlik güçlerimizin Tunceli’de destan yazdığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:
“Kahramanlarımız, güvenlik güçlerimiz terörle mücadelede Tunceli’de destanlar yazdılar. Bunun için emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Başta Tekin Albayımız olmak üzere aramızdan ayrılan arkadaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum. Aramıza yeni katılan başta Sinan Albayım olmak üzere arkadaşlarımıza Tunceli’mize hoş geldiniz diyoruz. Terfi alacak arkadaşlarımızı da tebrik ediyoruz. Hem kendilerine, hem ailelerine hem de memleketimize hayırlı olsun. İnşallah daha güzel işler yaparlar. Hepinizle gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız. Yüce Rabbim tüm kahramanlarımızın yar ve yardımcısı olsun.
Törende, bir üst rütbeye terfi eden 56 personelin isimleri tek tek okunduktan sonra rütbeleri Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ve protokol üyeleri tarafından takıldı.