a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Kadınlarımız “Bir Kadın Değişir Dünya Değişir” Projesi İle Üretiyor

Belediyemiz ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca yürütülen, Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen “Bir Kadın Değişir Dünya Değişir” Projesi kapsamında, kadınlarımıza yönelik el sanatları kursları veriliyor.
Geleneksel el sanatlarının yaşatılması, kadının toplumsal yaşama aktif ve üretken bir şekilde katılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen projede; 50 kursiyerimize keçeden süs eşyaları yapımı, kokulu taş ve kokulu mum yapımı kursları veriliyor. Kurslar sayesinde kadınlarımız meslek edinme imkanı da bulmuş oldu.
“Bir Kadın Değişir Dünya Değişir” Projesi kapsamında,  okuma yazma bilmeyen 183 kursiyerimize okuma yazma kursu verildi.
Proje sayesinde kadınların hem ürettiğine hem de sosyalleştiğine dikkat çeken Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Bir Kadın Değişir Dünya Değişir Projesi kapsamında verilen kurslar sayesinde kadınlarımız, hem boş zamanlarını değerlendirmiş oldular hem de meslek öğrenip ürettiler. Ayrıca okuma yazma bilmeyen kadınlarımıza, okuma yazma kursu da verildi. Valilik ve Belediye olarak kadınlarımızın kendilerini geliştirmeleri için sosyal aktivitelerini arttırmaları konusunda gereken desteği vermeye özen gösteriyoruz. Evleri dışında kendilerini el işçiliğinde geliştiren ve kazanım sağlayan kursiyerlerimizi gönülden tebrik ediyorum.” dedi.
Proje kapsamında kadın kursiyerlerimize; aile içi iletişim, aile içi şiddetin önlenmesi, kadın hakları, madde bağımlılığının önüne geçme, bilinçli yurttaşlık konulu eğitimler de verildi.