a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
“Bir Kadın Değişir Dünya Değişir” Projesinin Sergisi Davullu Zurnalı Törenle Açıldı

Belediyemiz ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca yürütülen, Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından desteklenen “Bir Kadın Değişir Dünya Değişir” Projesi kapsamında düzenlenen el sanatları kursunun yılsonu sergisi açıldı.
Serginin açılış törenine Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları Akın Zor ve Selçuk Yosunkaya, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Sinan Şen, kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
Serginin açılış törenine "Çılgın Davulcu" lakabıyla bilinen Davulcu Muharrem Yılmaz'ın davul şovları ve halaylar renk kattı.
Açılış töreninde konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, üreten, güçlü kadının güçlü bir toplum meydana getireceğine dikkat çekti. Vali Sonel, şöyle konuştu:
“Bugün “Bir Kadın Değişir Dünya Değişir” projemizin açılışı için bir aradayız. Kadınlar bizim başımızın tacı. Eğer bir anne, bir kadınımız kendisini iyi yetiştirirse, güçlü olursa, bilgili olursa onun çocukları da, o aile de güçlü olur. Güçlü aile de güçlü bir toplumu meydana getirir. Bu projede emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Devletimiz var olsun. 14 aydır burada yapmış olduğumuz çalışmalarda Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanlarımızın büyük destekleri var. İnşallah buna benzer çalışmalarımızın devamı gelir. Tuncelili hanım kardeşlerimiz gerçekten çok çalışkan. Açtığımız Peri Tekstil Fabrikasında çalışan hanım kardeşlerimiz, 6 ay gibi kısa bir sürede Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ihracat yapacak ürünler dikim noktasına geldiler. İnşallah buradan da el emeği göz nuru, hem aile ekonomilerine hem de yöre ekonomisine katkı sağlayacak ürünler ortaya çıkacak. Allah hayırlı uğurlu etsin.”
Konuşma sonrasında katılımcılar, 50 kadın kursiyerimizin keçeden yaptıkları süs eşyaları, kokulu taş ve kokulu mumlardan oluşan sergiyi gezdi.