a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tunceli’de Okul Güvenliği Toplantısı

Tunceli’de, 17 Eylül Pazartesi başlayacak 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı ile ilgili güvenlik toplantısı düzenlendi.
Toplantıya, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Sinan Şen, Milli Eğitim Müdür V. İshak Orhan ve okul müdürleri katıldı.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel başkanlığında, gündeminin okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele olan toplantı, Dersim Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleşti.
Vali Sonel, toplantıda yaptığı konuşmada, önceki eğitim öğretim yılında bütün okullarımızı tek tek ziyaret ettiğini belirtti. Sonel, “Ziyaretlerimiz sırasında öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin bize ilettiği talepleri yerine getirdik. Tunceli’de göreve başladığımız günden beri yetim öksüz evlatlarımıza ulaşıp isteklerini yerine getirdik. 1155 üniversite öğrencimize burs verdik. Munzur Üniversitemizdeki 1062 öğrencimize yemek bursu verdik. İçişleri Bakanımızın desteğiyle 1334 öğrencimizi Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında uçakla çeşitli illere geziye gönderdik.” dedi.
“Tunceli’deki Tüm Okullara Güvenlik Kamerası Sistemi Takıldı”
Sonel, konuşmasında 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla okullarda alınacak güvenlik önlemleri hakkında bilgi vererek şöyle konuştu: “Yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerimizin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okullarda ve okul çevrelerinde gereken her türlü tedbir alınacaktır. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda, kent güvenliği yönetim sistemi kapsamında ilimizdeki tüm okulların alt yapı çalışmaları tamamlandı. Tüm okullarımıza güvenlik kamerası sistemi takıldı. Bunun verdiği gurur ve mutluluğu yaşıyoruz.”
Toplantı, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunmasının ardından sona erdi.