a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Belediyemizden Engeli Olan Vatandaşlarımıza Özel Hizmet

Tunceli Belediyemiz tarafından engeli olan ve hasta vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşımını sağlamak amacıyla alınan minibüs hizmete vermeye devam ediyor.
"Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün" projesi kapsamında özel olarak hazırlanan minibüsümüz, engeli olan,yaşlı ve hasta vatandaşlarımızı evlerinden alarak hastaneye götürüyor. Ardından tekrar evlerine bırakıyor.
Bu kapsamda Harçik TOKİ konutlarında oturan ailemizin 18 yaşındaki SSPE hastası evladımız, ailesiyle birlikte evinden alınarak tedavi amaçlı Elazığ'a gönderildi.
"Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün" projesi kapsamında engeli olan ve hasta vatandaşlarımızın için hayata geçirilen tam donanımlı minibüsün hizmet vermeye devam ettiğini söyleyen Vali Sonel, şu ifadeleri kaydetti:
“Tunceli'de göreve başladığımız ilk aylarda ev ev dolaşıp alan taraması yaptık ve 2 bin 529 engeli olan vatandaşlarımıza ulaştık. Valilik ve Belediye olarak "Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün" anlayışıyla sadece belirli gün ve haftalarda değil, her zaman engeli olan ve hasta vatandaşlarımızın yanındayız. Vatandaşlarımızın devletimizin her türlü imkânından faydalanması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Engeli olan vatandaşlarımızın sağlık kuruluşlarına nakli için özel olarak hazırlattığımız minibüs hizmet vermeye devam ediyor. Bize ulaşan vatandaşlarımız, tam donanımlı minibüsümüz ile sağlık kuruluşlarına daha rahat ulaşabiliyor."