a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Belediyemizden Tekstil Çalışanlarına Destek

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in girişimleri sonrasında kurulan tekstil fabrikalarında yüzlerce vatandaşımız iş ve aş sahibi oldu. Tekstil fabrikalarında çalışan vatandaşlarımızın servis ve öğle yemeği ise Belediyemizce karşılanıyor.
Başarılı operasyonlarla terörden temizlenen Tunceli'de, Valiliğimiz ve Belediyemiz tarafından yürütülen çalışmalarla işadamları yüzünü Tunceli’ye çevirdi. Vatandaş odaklı projeler bir bir hayata geçirilirken, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in girişimleriyle ilimizde istihdama yönelik önemli gelişmeler yaşandı.
Güvenlik güçlerimizce yaratılan huzur ortamı ve Vali Sonel’in girişimleri sonrasında, iş adamları yüzünü Tunceli’ye çevirdi; 3 tekstil fabrikası kuruldu.Yaklaşık 2500 vatandaşa iş ve aş verilecek hale gelindi.Tunceli bir yıl öncesine kadar istihdamda 81 İl içerisinde sonuncuyken ilk 10’a girdi.
Tekstil çalışanlarına Belediyemizden Yemek ve Servis Desteği
Her fırsatta tekstil çalışanlarıyla bir araya gelen Vali Sonel, çeşitli alanlarda çalışanlarımıza destek olmaya devam ediyor.
Bu kapsamda, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in desteğiyle kurulan tekstil fabrikalarında istihdam edilen vatandaşlarımıza Belediyemizce öğle yemeği ve servis desteği veriliyor. Aynı zamanda Nazımiye İlçemizden İl Merkezimizdeki tekstil fabrikalarına çalışmaya gelen vatandaşlarımıza da servis ve yemek desteği veriliyor.
Desteklerimiz bununla da sınırlı değil. Tunceli’ye yatırım yapmak isteyen girişimcilere ise Valilik ve Belediye olarak arsa tahsisinden alt yapı çalışmalarına kadar destekler veriliyor.
Açılan tekstil fabrikalarıyla istihdamda önemli aşama kat edildiğini söyleyen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, tekstil fabrikalarında çalışan vatandaşlarımıza hem yemek hem de işlerine daha kolay ulaşmaları için servis desteği verildiğini belirtti. Vali Sonel şu ifadeleri kaydetti:
“Yaklaşık 15 ay önce Tunceli’de göreve başladığımızda istihdam en önemli sorunlarımızdan biriydi.100 vatandaşımızın aynı anda çalışacağı bir fabrika açacağız dediğimizde hayal gibi geliyordu fakat gerçekleşti. Şu anda açtığımız 3 tekstil fabrikası ve özel çağrı merkeziyle 2500 vatandaşımıza iş ve aş sağlanmış oldu.İstihdamda 81 il arasında sonuncu durumdayken, açılan bu fabrikalarla ve iş alanlarıyla ilk 10’a girdik. Daha da önemlisi açtığımız Peri Tekstil Fabrikasında ihracat seviyesine gelindi ve burada üretilen ürünler Polonya, Almanya, İngiltere, Fransa, Rusya, Ukrayna hatta Avustralya’ya ihracat gerçekleştirildi. Her fırsatta çalışanlarımızın yanında olmaya ve onlara destek olmaya devam edeceğiz. Tekstilde çalışan vatandaşlarımızın işlerine kolay ulaşmaları için Belediyemizce servis desteği verdik. Çalışanlarımızın öğle yemekleri de yine Belediyemiz tarafından karşılanıyor. Yöre insanımızın elde edeceği yüksek refah seviyesi hepimizin mutluluğu olacaktır. Tunceli'ye yaptığımız her çalışmada ve yatırımlarda desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve tüm Bakanlarımıza Tunceli halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz”