a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel Başta Rafting Olmak Üzere Tunceli’de Yapılan Doğa, Hava ve Su Sporlarını Bengütürk TV’de Anlattı

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Munzur Çayında yapılan ve Türkiye’de adete marka haline gelen rafting sporu ile ilimizde yapılan diğer doğa, hava ve su sporlarını, Bengütürk TV’de yayınlanan Spor Saati programında anlattı.
Vali Sonel, programda yaptığı konuşmada, güvenlik güçlerimizin yürüttüğü başarılı operasyonlar sonrasında Tunceli’nin huzur şehri olduğuna dikkat çekti.
İlimizin son zamanlarda başta rafting olmak üzere diğer doğa, hava ve su sporlarıyla anıldığını söyleyen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, şu ifadeleri kaydetti:
“Yaklaşık 15 aydır hem Valilik hem de Belediye Başkanlığı görevini yürütüyoruz. Bu süre içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarda Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlarımızın büyük destekleri oldu. Güvenlik güçlerimiz teröristlerle mücadelede harikalar yaratınca Tunceli huzur şehri oldu. Munzur Nehri de olmazsa olmazlarımızdan. Munzur Nehri artık başta rafting olmak üzere su ve doğa sporlarıyla anılır oldu. Bu konuda Rafting Asbaşkanı Fikret Yardımcı ile Gençlik ve Spor Bakanımızın büyük katkısı oldu. Tuncelili gençlerimiz artık rafting, yamaç paraşütü, kışın Ovacık’ta kayak yapıyor. Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim için çok önemli.”
Programda, Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Asbaşkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı ile rafting yapan sporcularımızın görüşlerine de yer verildi.