a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz Nevşehir İle Konya’yı Gezdi

Gazilerimiz ve şehit ailelerimiz, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel tarafından 3 gün süren Nevşehir ve Konya gezisine gönderildi. Gezi organizasyonu ile gazilerimiz ve şehit ailelerimiz, Nevşehir ile Konya’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezip tanıma imkanı buldular.
Göreve başladığı günden itibaren şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz, engeli olan vatandaşlarımız ve yetim ve öksüz çocuklarımıza yönelik çalışmalar yürüten Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, şehit ailelerimiz ve gazilerimizi Gümüşhane-Trabzon-Rize’den sonra bu kez de Nevşehir ve Konya gezisine gönderdi.
Şehit ailelerimiz ve gazilerimizden oluşan kafile, ilk olarak Nevşehir’e gidip Hacı Bektaş-ı Veli Türbesini, Ihlara Vadisi’ni, Ürgüp ve Göreme’yi gezdiler.
Ardından Konya’ya giden katılımcılar, hem burayı gezme imkanı buldular hem de semazen gösterisi imkanına kavuştular.
Gezi sırasında rehberler tarafından katılımcılara güzergahlar, ziyaretgahlar, tarihi yerler, kültürel ve manevi değerler hakkında bilgiler verildi.
“Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz Baş Tacı”
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, şehit ailelerimiz ve gazilerimizi Gümüşhane-Trabzon-Rize gezilerinden sonra şimdi de Nevşehir ve Konya’yı gezmeye gönderdiklerini ifade etti. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin baş tacı olduğunu söyleyen Vali Sonel, “ Millet olarak şehit ailelerimize ve gazilerimize minnet borcumuz var. Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzuru için gözünü kırpmadan canını veren, sağlığını kaybeden vatan evlatlarımızı ve yakınlarını kendi ailemizden farklı görmüyoruz. Onlar için 3 gün süren Nevşehir ve Konya gezisi düzenledik. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz hem bu illerimizi gezip görüp tanıdılar hem de moral buldular. Gezi sırasında şehit ailelerimize ve gazilerimize gösterdikleri ilgiden ötürü Selçuk Üniversitesi Rektörü Sayın Mustafa Şahin’e ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Sayın Mazhar Bağlı’ya teşekkür ederiz. ” diye konuştu.