a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy 2 Kahramanımızın Şehit Olduğu Bölgeye Gitti

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Nazımiye ilçesi kırsalında önceki gün PKK'lı teröristlere yönelik yürütülen operasyon sırasında kötü hava koşulları nedeniyle iki kahraman jandarma personelimizin şehit olduğu bölgeye giderek incelemelerde bulundu.
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Tunceli’ye geldi.
Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, ilk olarak beraberinde Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak ile iki kahraman jandarma personelimizin şehit olduğu, Nazımiye ilçesi Sarıyayla köyü Sarıbudak mezrası kırsalındaki 2300 rakımlı dağlık alana giderek incelemelerde bulundu.
Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, incelemelerin ardından daha önce görev yaptığı Nazımiye ilçemize giderek, Kaymakamlığımızı ziyaret etti.
Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, daha sonra beraberinde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, 8. Kolordu Komutanı Osman Erbaş, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak ile Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti.
Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Yardımcısı Ersoy, Vali Sonel ile makamında bir süre görüşüp, ilimizde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.
Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ve beraberindekiler daha sonra 2’inci Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı’nda kahraman JÖH’lerimizle bir araya geldi.
Burada kahraman JÖH’lerimize hitap eden İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, terörle mücadele noktasında ilimizde son aylarda büyük bir başarıya imza atıldığına dikkat çekti. Bakan Yardımcısı Ersoy, şu ifadeleri kaydetti:
“Tunceli bölgesinde son aylarda tarihimizde görülmemiş bir başarıya imza atıldı. Terör örgütünün hainlerine vatanımızın, milletimizin malının, canının ve namusunun düşmanlarına ve bu düşmanlığını onlar üzerinden kullananların maşalarına tarihte hiç görülmemiş şekilde dersler verdiniz. Kendilerine, bu coğrafyanın dağlarını, mağaralarını yuva yapmış alçaklar, bugün sizlerin mücadelesi ve gücü sayesinde kafalarını inlerinden çıkaramaz hale geldiler. Devletimizin, milletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve İçişleri Bakanımızın teşekkürlerini sunmak için aranıza geldik. Hepinizden Allah razı olsun. Bu çetin coğrafyada, böyle bir mücadele verilirken şehitlerimiz ve gazilerimiz oluyor. Bu kahramanlarımızı her zaman minnetle yad ediyoruz. Nazımiye kırsalda yapılan faaliyetle 2 kahramanımızı şehit verdik. Acımız büyük. Ancak, milletimizin kanını emen bu hainlere tarihte olmadığı kadar güzel bir üstünlük yakalamışken, bir tek terörist bile kalmayana kadar mücadelemiz devam edecektir.”
“Mücadelemiz, Tek Bir Terörist Kalmayıncaya Kadar Devam Edecek”
Ardından konuşan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ise Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve direktifleriyle, tek bir terörist kalmayıncaya kadar terörle mücadelenin sürdürüleceğini söyledi. Çetin,
“Terörle mücadele milli bir davadır. Terörle mücadele güvenlik kuvvetlerimizin Sayın Cumhurbaşkanımızın emir ve direktifleriyle tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam ettirecekleri bir davadır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Bakanlarımız 80 milyon milletimiz, bütün kurum ve kuruluşlarımız bu konuda bize büyük destek vermektedirler. Halkımızın desteği ve hayır duaları ile güvenlik kuvvetlerimizin etkili operasyonları ile bu mücadele kısa bir süre içerisinde bitecektir. Şu anda dağdaki terörist sayısının dörtte üçünü etkisiz hale getirdik. Şu anda ülke genelinde 700’ün altında terörist var dağlarda. Bunların tamamını tek bir terörist kalmayıncaya kadar temizleyeceğiz. Ölmek var dönmek yok. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. 2 gün önce 2 kardeşimiz bu bayrak için şehit oldular. Hepimizin canı ve kanı bu bayrak için feda olsun.” dedi.