a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tunceli’de Cumhuriyet Resepsiyonu Düzenlendi

Vali/ Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ve Eşi Handan Sonel Hanımefendi ev sahipliğinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.

Polisevi’nde düzenlenen resepsiyonda, Vali Sonel ve Eşi Handan Sonel Hanımefendi, misafirleri karşılayıp onlarla yakından ilgilendi.

Düzenlenen Cumhuriyet resepsiyonuna, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Muhammet Kelami Kablay, Cumhuriyet Başsavcısı V. Adem Aydın, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seçkin Şenlik, Munzur Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Muzaffer Aşkın, Vali Yardımcıları Akın Zor ve Selçuk Yosunkaya, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Sinan Şen, AK Parti İl Başkanı Fatih Tek, kurum müdürleri, şehit ailelerimiz, gazilerimiz, Cumhuriyet’le yaşıt dede ve ninelerimiz ile çocuklarımız katıldı.

Burada konuşan Vali/ Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü kutladı. Sonel, şu ifadeleri kaydetti:

“Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünü yurt içinde ve yurt dışında olduğu gibi Tunceli’de de coşkuyla kutluyoruz. İki gün önce iki kahraman evladımızın şehit olmasından dolayı da aynı zamanda hüzün içindeyiz. Bu toprakları vatan yapan Ecdadımıza, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına, vatanımız uğruna canlarını seve seve veren şehitlerimize yüce Rabbim‘den rahmet diliyorum. Kahraman gazilerimize de sağlıklı bir ömür diliyorum. Güvenlik güçlerimiz teröristle mücadelede başarılı operasyonlar yaparak Tunceli’yi huzur şehri yaptılar. Devletimizin şefkatini, merhametini bizler de yöre insanımıza göstermeye çalışıyoruz. Son bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemiz devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılını kutluyor, sizlere selam ve sevgilerimi sunuyorum."

Konuşmanın ardından Vali Sonel, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve çocuklarımızla birlikte pasta kesti.

Resepsiyon, verilen kokteylin ardından sona erdi.