a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel Köylerimizde Üreticilerimizle Bir Araya Geldi

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Mazgirt ilçemize bağlı İsmailli Köyünde üretim yapan etlik piliç üretim tesisi ile Merkeze bağlı Burmageçit Köyünde Genç Çiftçi projesi kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan üreticileri ziyaret etti.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Kaya ile birlikte ilk olarak Mazgirt ilçemize bağlı İsmailli Köyünde Tarım ve Orman Bakanlığımızın destekleriyle üretim yapan etlik piliç üretim tesisini ziyaret etti.
Tesiste incelemelerde bulunan Vali Sonel, üreticilerden bilgi aldı.
Vali Sonel daha sonra Merkeze bağlı Burmageçit Köyünde Genç Çiftçi projesi kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan üreticileri ziyaret etti.
Tarım ve Orman Bakanlığımızın destekleriyle büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan köylülerimizle bir araya gelen Sonel, onların sorun ve taleplerini dinledi.
Devletimizin sağladığı desteklerle gençlerimizin üretmeye başladığına dikkat çeken Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel,
“İlk olarak Mazgirt’e bağlı İsmailli Köyümüzde 2 genç kardeşimiz, Devletimizin sunduğu imkanlardan faydalanarak kurduğu tesisi ziyaret ettik. Gençlerimizin bu imkanlardan faydalanıp iş kurmasıyla ekonomimiz de canlanmış oluyor. Daha sonra Genç Çiftçi Projesi kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiren gençlerimizi ziyaret ettik. Özellikle gençlerimizin üretim yapması bizleri mutlu ediyor. Devlet olarak her zaman üreticilerimizin yanındayız. Desteklerinden ötürü Tarım ve Orman Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.